Mokslas ir IT

2017.08.07 11:44

„iPhone“ telefonus gaminanti „Foxconn“ žada atidaryti tyrimų centrą Mičigane

ELTA2017.08.07 11:44

Taivano bendrovė „Foxconn“, gaminanti „iPhone“ telefonus, atidarys tyrimų centrą JAV Mičigano valstijoje, praneša leidinys „South China Morning Post“.

Mičiganas taps antra politiškai svarbia JAV valstija, kuriai įsipareigos „Foxconn“, o šis sprendimas turėtų būti laikomas itin svarbiu prezidento Donaldo Trumpo pasiekimu.

Mičigano centras koncentruosis į autonominių automobilių technologijų tobulinimą, „South China Morning Post“ cituoja „Foxconn“ įkūrėją Terry Gou.

„Automobilių gamyba JAV vis dar tebėra pažengusi toliau nei Kinijoje. Be autonominių technologijų, mane taip pat domina dirbtinis intelektas ir giliojo mokymosi technologijos“, – kalbėjo T. Gou.

Vos prieš porą savaičių „Foxconn“ paskelbė apie planus statyti gamyklą Viskonsino valstijoje. Gamykla iš pradžių turėtų sukurti apie 3 tūkst. naujų darbo vietų, o vėliau šis skaičius gali pasiekti ir 13 tūkst.

2016 m. prezidento rinkimuose D. Trumpas iš demokratų atkovojo nemažai valstijų, kurios balsuodavo už Baracką Obamą. Tačiau būtent pergalės Mičigane ir Viskonsine labiausiai nustebino analitikus, nes šios valstijos buvo laikomos stabiliai „mėlynomis“, bet dėl prarastų darbo vietų gamybos sektoriuje pernai perėjo į D. Trumpo pusę.