Mokslas ir IT

2017.07.21 15:16

Pietų Korėjos oro uoste su padidėjusiu keleivių srautu susitvarkyti padės robotai

LRT.lt2017.07.21 15:16

Pietų Korėja ruošiasi didžiausiam žiemos sporto renginiui šalies istorijoje. Siekiant palengvinti Korėjos lankytojų keliones, pristatoma inovacija viename didžiausių pasaulio keleivių centrų – Inčono tarptautiniame oro uoste, rašoma pranešime spaudai.

Liepos mėnesį šiame oro uoste dirbs robotai gidai ir valytojai, kurie padės susiorientuoti bei teiks nuolatinę pagalbą atvykstantiems į Korėjos oro uostą. Robotas gidas keliaus po oro uostą teikdamas lankytojams reikalingą informaciją ir pagalbą, o robotas valytojas rūpinsis, kad oro uosto grindys visada išliktų nepriekaištingai švarios.

Ši paslauga pristatoma viename užimčiausių pasaulio oro uostų, todėl tikimasi, kad ji pasieks per 57 milijonus keliautojų. 

Robotai gidai supranta keturias skirtingas kalbas – korėjiečių, anglų, kinų ir japonų. Prisijungę prie centrinio oro uosto serverio, robotai galės informuoti keleivius apie įlaipinimo laiką bei pranešti, kur yra populiariausi oro uosto restoranai, parduotuvės ir kitos erdvės. Nuskaitęs keleivio įlaipinimo kortelę, oro uosto robotas gidas vėluojantį arba pasiklydusį keleivį laiku nuves iki išvykimo vartų. 

Oro uosto robotas – valytojas įrengtas pasitelkus „LG HOM-BOT“ autonominę technologiją, kuri iki šiol buvo įdiegta buitiniam naudojimui skirtuose „LG Electronics“ robotuose. Technologija atpažįsta greta esančius objektus ir prireikus gali jų išvengti. Korėjos Inčono oro uostui pristatomas naujasis robotas yra skirtas tik viešoms ir komercinėms erdvėms. Robotas valytojas geba aptikti sritis, kurias dažniausiai reikia išvalyti. Šių vietų lokaciją mašina išsaugo savo duomenų bazėje. Taip pat robotai apskaičiuoja efektyviausius maršrutus, kaip į reikiamą vietą patekti kuo greičiau.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.