Mokslas ir IT

2017.07.20 19:15

„Google Street View“ pagaliau užfiksuos Austriją

BNS2017.07.20 19:15

„Google Street View“ automobiliai ketvirtadienį pradėjo fotografuoti Austriją, kuri, kaip ir Vokietija, dar nėra apimta šios populiarios internetinės paslaugos, kurioje galima matyti vaizdus iš viso pasaulio 360 laipsnių kampu.

2007 metais pradėtas projektas vartotojams leidžia „Google Maps“ žemėlapiuose matyti panoraminį gatvių vaizdą ir virtualiai „pasivaikščioti“ po miestus.

Vaizdai apdorojami JAV ir tokios detalės kaip veidai ir valstybiniai numeriai yra automatiškai suliejamos prieš paskelbiant juos „Google Maps“.

Kai kurios šalys nenori leisti „Google“ teikti šią paslaugą, nes nuogąstaują dėl renkamų duomenų.

2010 metais „Google“ buvo pradėjusi šios paslaugos teikimo procesą Austrijoje ir kaimyninėje Vokietijoje, tačiau bendrovei buvo įsakyta stabdyti veiklą dėl tariamų privatumo pažeidimų.

Bendrovė pripažino, kad jos automobiliai, netyčia, įrašė asmeninius duomenis iš bevielių tinklų.

Nors po metų Austrija atšaukė laikiną draudimą, „Google Street View“ nusprendė grįžti į šią Alpių regiono šalį tik dabar.

Projektą pradėti iš naujo buvo pasirinkta tuo pačiu metu kai „Google Street View“ švęs savo dešimties metų sukaktį, pranešime sakė „Google“.

Automobiliai, kuriuose įmontuotos specialios kameros, važinės po Vieną, Lincą ir Gracą iki lapkričio.

„Tikimasi, kad oficiali „Google Street View“ pradžia Austrijoje bus prieinama po maždaug šešių ar dvylikos mėnesių“, – AFP sakė „Google“ atstovas Austrijoje Wolfgangas Fasching-Kapfenbergeris.

AFP/Scanpix nuotr.

Austrijos teisėje nurodyta, kad „Google Street View“ automobiliams leidžiama fotografuoti, bet ne filmuoti.

„Google Street View“ yra užfiksavusi tik labai mažą dalį Vokietijos, kurioje galioja vieni griežčiausių Europoje privatumo įstatymų, dėl pažeidimų nacių ir komunistų diktatūrų laikais.

Vokietijos nuogąstavimui dėl privatumo apmalšinti, vokiečiams leidžiama visai atsisakyti šios paslaugos arba pasirinkti, kad jų namai arba verslas nuotraukoje būtų sulieti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt