Naujienų srautas

Mokslas ir IT2017.07.20 10:09

„Robotikos mokykla“ dalyvavo pasaulinėse robotikos varžybose

LRT.lt 2017.07.20 10:09

Lietuviai iš „Robotikos mokyklos“ kovojo pasaulinėse robotikos žaidynėse „FIRST Global“ Vašingtone, kurias aplankė daug garsių išradėjų ir visuomenės veikėjų. Iš 163 komandų lietuviai užėmė 21 vietą ir jau planuoja pradėti ruoštis kitoms tokioms varžyboms. 

Renginio svečiai – garsūs išradėjai

Uždarymo ceremonijoje įkvepiančią kalbą pasakė Pasaulio banko prezidentas Jimas Yong Kimas, o Ivanka Trump, JAV prezidento dukra, aplankė mergaičių komandas.

Žaidynės „FIRST Global“ buvo sumanytos išradėjo Deano Kameno, kuris gali pasigirti begale sėkmingų projektų: „Segway“, laiptais lipančiu žmogaus ūgio neįgaliųjų vežimėliu, automatiniu švirkštu ir dar daugiau. 

„Mūsų komanda džiaugiasi turėjusi galimybę gyvai pabendrauti su D. Kamenu. Gavome daug naudingų patarimų savo ateities išradimų komercializavimui“,– pranešime cituojamas Lietuvos komandos narys Lukas Strazdas.

Komanda taip pat susitiko su didžiausios pasaulyje elektroninės parduotuvės „Amazon“ bei daugkartinių kosmoso raketų kompanijos „Blue Origin“ įkūrėjo Jeffo Bezos tėvais Jacklyn ir Migueliu Bezos, konkurso prezidentu, JAV laivyno admirolu ir dukart buvusiu kongresmenu Joe Sestaku bei komandos palaikyti atėjusia Lietuvos ambasados JAV ministre patarėja Lyra Puišyte-Bostroem.

Taip pat renginio metu išaiškėjo, kad net vienas sumanytojų, „REV Robotics“ įkūrėjas Gregas Needelas taip pat turi lietuviškų šaknų.

Lietuvių komandai netrūko iššūkių

Varžyboms pasiruošti mažiausiai laiko iš visų turėjusi Lietuvos komanda buvo pakilusi aukščiausiai į 8 vietą iš 163-ų kitų. Galutinėje turnyrinėje lentelėje komanda užėmė 21 vietą.

Gerą varžybų rezultatą lietuviams lėmė komandos narių Šarūno Mickaus ir L. Strazdo patirtis dirbant su panašiomis konstrukcijomis „Robotikos mokykloje“, kur moksleiviai jau buvo savo laisvalaikio metu sukonstravę du 3D spausdintuvus, naudodami tokias pačias dalis, kaip ir statant robotą. 

„Manau, kad patirtis dalyvaujant kituose robotikos konkursuose ir hakatonuose mums taip pat išėjo į naudą“, – pranešime spaudai cituojamas Š. Mickus. 

Komandos narys Karolis Milius jau buvo varžęsis robotų futbolo varžybose Portugalijoje. „Dėl netradicinių varžybų taisyklių, kuomet į vieną aljansą suburiamos trys anksčiau nepažįstamos komandos ir taškai skaičiuojami bendrai, teko gerokai pasukti galvą ir stengtis tartis su kitomis komandomis, kartais net nemokant jų kalbos“, – pasakoja Karolis.

Tikisi surasti mergaičių komandą ir kitais metais keliauti į Meksiką

Surengti kitų metų pasaulines robotikos žaidynes užsimojo Meksika. 

„Tikimės ir toliau bendradarbiauti su inovacijas skatinančiais rėmėjais ir partneriais, iškart pradėsime rengtis kitiems metams. Šiais metais prie mūsų komandos prisidėjo „CallCredit Information Group“ ir „Lemona Electronics“, įmonėms esame labai dėkingi. 

Matydami Ivankos Trump dėmesį mergaičių komandoms, bei pasaulinės žiniasklaidos ir politikų dėmesį pradžioje neįleistoms mergaitėms iš Afganistano, stengsimės surinkti mergaičių komandą ir mes. Stropumu jos dažnai pasiekia daugiau negu berniukų komandos, bus įdomu, lauksime naujų narių, norinčių mokytis technologijų ir inžinerijos subtilybių“, – teigia Paulius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi