Naujienų srautas

Mokslas ir IT2013.05.18 20:41

Parodoje – jaunųjų mokslininkų išradimai, sulaukiantys ir verslininkų dėmesio

Jaunieji Kauno technologijos universiteto mokslininkai pristato naujausius savo išradimus. Parodos rengėjai pastebi, kad daugelis jų realiai įgyvendinami ir sulaukia verslininkų dėmesio.

Jaunieji Kauno technologijos universiteto mokslininkai pristato naujausius savo išradimus. Parodos rengėjai pastebi, kad daugelis jų realiai įgyvendinami ir sulaukia verslininkų dėmesio.

Parodoje pristatomas mokslininkų grupės kuriamo pirmojo lietuviško nanopalydovo „Lithuanica Sat1“ maketas. Per milijoną litų kainuosiantį palydovą iš Kenedžio kosminių skydžių centro į kosmosą planuojama paleisti metų pabaigoje.  

„Išbandysime lietuviškas saulės baterijas, išbandysime lietuvišką balso retransliatorių, kurį gamina Lietuvos radijo mėgėjų bendruomenė, išbandysime kitas lietuviškas technologijas, sieksime padaryti pirmąją lietuvišką nuotrauką iš kosmoso“, – pasakoja KTU studentas Vytenis Buzas.

Parodoje eksponuojami ir kur kas žemiškesni išradimai, pavyzdžiui, dviračių spyna su signalizacija. Ją studentai jau planuoja pardavinėti.

„Kai reikia trumpai sustoti ir daug vargti su įprastine spyna, ypač, jei būna purvina, tai ši spyna jums suteikia galimybę nuotoliniu būdu [užraktą] valdyti savo išmaniuoju telefonu“, – teigia KTU studentas Andrius Arlauskas.

Parodoje-konkurse – septynios dešimtys projektų, tarp jų ir įrenginiai neįgaliesiems: akies mirksniu valdomi kompiuteriai ar nedidelis prietaisas, neregiams padedantis pasirinkti spalvas.    

„Pridėjus [prietaisą] prie audinio, pasakoma jo spalva. Dabar jis nustato tik tris spalvas, bet mes toliau jį tobulinsime. Kitas [šio prietaiso] mygtukas pasako, kokia yra temperatūra lauke“, – sako KTU studentė Neringa Gogolinskaitė.

Pasak parodos rengėjų, daugelis studentų mokslinių darbų plėtojami toliau ir  sulaukia verslininkų dėmesio.

Paroda „Technorama“ rengiama dvyliktus metus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą