Naujienų srautas

Mokslas ir IT2017.07.04 08:52

Šią savaitę pasirodys pats pirmasis serijinis „Tesla Model 3“

technologijos.lt 2017.07.04 08:52

Elektromobiliui „Tesla Model 3“ atlikti visi būtimi patikrinimai ir kompanija „Tesla“ pirmojo serijinio egzemplioriaus surinkimą baigti penktadienį, liepos 7 dieną. Apie tai „Twitter“ paskyroje pranešė vykdantysis kompanijos direktorius Elonas Muskas.

‚Model 3“ – pats pigiausias „Tesla“ elektromobilis. Jis pristatytas 2016 metų balandį, o bandomoji gamyba pradėta 2017 metų vasarį. „Model 3“ gali nuvažiuoti 346 kilometrus ir iki šimto kilometrų per valandą įsibėgėja greičiau nei per šešias sekundes, o jo iš anksto paskelbta kaina – 35 tūkstančiai dolerių.

Nors automobilis buvo pristatytas dar pernai metų pavasarį, serijinės „Tesla Model“ 3 versijos gamyba pradėta tik po metų. Pasak E. Musko, pirmoji serijinė mašina nuo konvejerio nuvažiuos penktadienį (liepos 7 d.), o liepos 28 d. savo automobilius gaus pirmieji 30 pirkėjų. Paskui gamyba spartės ir gruodį „Tesla“ gali išleisti 20 tūkstančių automobilių.

Nors ir pralenkdamas grafiką, „Tesla Model 3“ atsilieka nuo pagrindinio savo konkurento nebrangių elektromobilių segmente JAV rinkoje – „Chevrolet Bolt EV“. Elektromobilių nuvažiuojamas kelias panašus, o ir kainuoja panašiai, tačiau neserijinė naujo „General Motors“ elektromobilio gamyba prasidėjo dar 2016 metų pavasarį, o pirmuosius serijinius „Bolt“ elektromobilius pirkėjai gavo tų pačių metų gruodį. Apie ketinimus kurti paties pigiausio „Tesla“ automobilio konkurentą anksčiau pareiškė „Ford“ atstovai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi