Naujienų srautas

Mokslas ir IT2017.06.28 18:45

„Kasperskio laboratorija“: pasaulinius kompiuterinius tinklus puolantis virusas nepriklauso „Petya“ šeimai

BNS 2017.06.28 18:45

Pasaulinių kompiuterių sistemų darbą sutrikdęs bylas užšifruojantis virusas neturi nieko bendro su „Petya“ virusu. „Kasperskio laboratorijos“ ekspertai šį virusą vadina „ExPetr“, nurodoma trečiadienį bendrovės išplatintame pranešime.

„Remiantis mūsų turimais preliminariais duomenimis, šis šifruojantis virusas nepriklauso jau žinomai „Petya“ virusų šeimai, nors ir turi kelias bendras kodo eilutes. Šiuo atveju kalbame apie naują kenkėjiškos programinės įrangos šeimą su iš esmės nuo „Petya“ besiskiriančiu funkcionalumu. „Kasperskio laboratorija“ naują virusą pavadino „ExPetr“, – sakoma pranešime.

Kompanijos duomenimis, viruso atakuotų vartotojų skaičius pasiekė 2 tūkst. Daugiausia jų yra Rusijoje ir Ukrainoje, tačiau užfiksuota atvejų ir Lenkijoje, Italijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, JAV ir kitose šalyse.

„Kasperskio laboratorijos“ ekspertai primygtinai rekomenduoja vartotojams įdiegti „Windows“ sistemos atnaujinimus. Bendrovė taip pat teigia, kad jos kuriami produktai daugeliu atvejų sėkmingai užkerta kelia kibernetinei atakai.

Be to, kompanija kuria priemones, kurios blokuotų šio viruso modifikacijas, o taip pat kuria iššifravimo įrankį, kuris leistų iššifruoti viruso užšifruotus duomenis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi