Naujienų srautas

Mokslas ir IT2017.06.27 18:52

Beždžionės gerina virškinimą ėsdamos purvą

LRT.lt 2017.06.27 18:52

Amazonės miškuose Peru gyvenančios beždžionės, kaip rašo newscientist.com, naudoja purvą medicininiais tikslais – ėda jį, kad išvengtų virškinimo sutrikimų.

Seniai buvo diskutuojama, kodėl kai kurių rūšių beždžionės ėda purvą. Vieni teigė, kad tai – dėl mineralų, kiti – kad išnaikintų parazitus. Dar kiti laikėsi nuomonės, kad purvas padeda išvengti virškinimo sutrikimų.

Mokslininkai tyrinėjo sakių šeimos primatus (Pithecia rylandsi), kurie dydžiu prilygsta Meinkūno katei. Šios medžiuose gyvenančios beždžionės purvą ėda ne nuo žemės, o nuo medžiuose besimaitinančių termitų kolonijų paliktų nešvarumų.

„Per 1125 valandas užfiksavome apie 76 maitinimosi periodus iš 26 termitų kolonijų paliktų kauburių, – vardijo tyrime dalyvavusi Jennifer Rehg iš Šiaurinio Ilinojaus universiteto Edvardsvile. – Jie ėdė purvą, ne termitus, o jų apdorotus nešvarumus.“

Mrinalini Watsa iš Vašingtono universiteto pabrėžia, kad sakiai ėdė ne šiaip purvą, o termitų apdorotus nešvarumus. Lyginant su viršutiniu dirvos sluoksniu, jie pasižymi didesne anglies ir molio koncentracija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi