Mokslas ir IT

2017.06.21 10:11

Ūkio ministras M. Sinkevičius: gyvybės mokslų srityje siekiame tapti lyderiais

LRT.lt 2017.06.21 10:11

Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius San Diege (JAV), kur vyksta didžiausias pasaulyje gyvybės mokslų forumas „BIO International Convention 2017“, tarptautinei auditorijai pristatė Lietuvos gyvybės mokslų sektorių ir kvietė šios srities lyderius apsilankyti kitais metais Vilniuje vyksiančiame gyvybės mokslų forume „Life Science Baltics 2018“, rašoma pranešime spaudai.

„Gyvybės mokslų sektorius yra vienas sparčiausia besivystančių Lietuvoje: pernai metinis augimas siekė 21 procentą, o mūsų šalyje sukurta produkcija buvo eksportuota į daugiau nei 70 šalių. Subalansuotos valstybės investicijos į mokslinių tyrimų ir plėtros infrastruktūrą Lietuvai padėjo įsilieti į pasaulio gyvybės mokslų srities profesionalų tinklą ir tapti patrauklia bendradarbiavimo šalimi“, – kalbėjo ūkio ministras M. Sinkevičius.

Ministras akcentavo, kad Lietuva siekia tapti biotechnologijų inovacijų centru Europoje, o pirmieji žingsniai jau duoda vaisių – Europos Komisijos inovacijų švieslentėje Lietuva šiemet pakilo į 16 vietą tarp 28 Europos Sąjungos (ES) šalių. „Siekdami toliau tobulėti ir ateityje tapti lyderiais, daug dėmesio skirsime talentams ugdyti ir pritraukti, užsienio investicijoms skatinti, MTEP ir inovacijų plėtrai, verslo sąlygų gerinimui bei mokslo ir verslo bendradarbiavimui“, – kalbėjo M. Sinkevičius.  

Ūkio ministro teigimu, Lietuvos siekis įsitvirtinti tarp gyvybės mokslų lyderių – pagrįstas. Mūsų šalis gauna daugiau nei 1 proc. BVP iš biotechnologijų, t. y. tiek pat, kiek kiti aukštųjų technologijų lyderiai pasaulyje, ir šis rodiklis 10 kartų viršija ES vidurkį. Be to, Lietuva turi gausius žmogiškuosius išteklius, kurios privalo tinkamai išnaudoti. Šiuo metu gyvybės mokslų srityje Lietuvoje veikia apie 200 įmonių, darbuojasi daugiau kaip 15 tūkst. tyrėjų ir mokslininkų, kasmet atliekama daugiau nei 120 klinikinių tyrimų.

Forumo dalyviams, kurių šiemet susirinko daugiau nei 20 tūkst., buvo pristatytas Lietuvoje vyksiantis „Life Sciences Baltics 2018“ forumas. Ministras M. Sinkevičius teigė, kad jau ketvirtą kartą vyksiantis didžiausias gyvybės mokslų forumas Baltijos šalyje suburs ekspertus ir geriausius savo srities specialistus iš daugiau nei 30 šalių, o tai leis užmegzti naujų partnerystės ryšių ir garsinti Lietuvos vardą tarp gyvybės mokslų srities lyderių pasaulyje.

Lietuva forume „BIO International Convention 2017“ dalyvauja jau 4-tus metus iš eilės, tačiau tik šiemet buvo gautas oficialus organizatorių kvietimas ūkio ministrui kalbėti viename iš atidarymo renginių – plenarinėje diskusijoje. Tai rodo, kad Lietuva gyvybės mokslų srityje padarė didelė pažangą ir yra pripažįstama pasauliniu lygiu.