Naujienų srautas

Mokslas ir IT2017.06.16 13:58

Britanijos specialiosios tarnybos mano, kad virusas „WannaCry“ sukurtas Š. Korėjoje

BNS 2017.06.16 13:58

Didžiosios Britanijos specialiosios tarnybos mano, kad didžiulių nuostolių visame pasaulyje sukėlusį virusą „WannaCry“ galėjo paleisti Šiaurės Korėjos programišiai, penktadienį pranešė transliuotojas BBC, remdamasis šaltiniais iš Nacionalinio kibernetinio saugumo centro.

Pasak šaltinių, virusą „WannaCry“, nuo kurio gegužę nukentėjo daugiau kaip 150 šalių vartotojų kompiuteriai, išplatino Šiaurės Korėjos programišių grupuotė „Lazarus“.

Nuo šios kibernetinės atakos smarkiai nukentėjo ir britų Nacionalinės sveikatos apsaugos sistemos (NHS) serveriai. Visgi šalies specialiosios tarnybos nemano, kad programišiai specialiai taikėsi į šią įstaigą. Ekspertai spėja, kad kenkėjiška išpirkos reikalaujanti programa pateko į NHS kompiuterius dėl sistemos spragų.

Pareigūnai pažymėjo, kad ta pati grupuotė taip pat gali būti prisidėjusi prie 2016-aisiais surengtų kibernetinių atakų, nukreiptų į tarptautinius bankus, įskaitant ir Centrinį Bangladešo banką. Tada programišiams pavyko pagrobti per 80 mln. dolerių (per 71 mln. eurų).

Kiek anksčiau tarptautinių kompanijų ekspertai priėjo išvadą, kad „WannaCry“ virusas galėjo būti susijęs su Šiaurės Korėja. Kompanijos „Google“ ekspertas Neelas Mehta internete paskelbė kompiuterinės programos blokų, atskleidžiančių panašumus tarp viruso „WannaCry“ ir Pchenjano grupuotei „Lazarus“ priskiriamų kibernetinių atakų.

Jam pritarė ir Rusijos kibernetinio saugumo bendrovė „Kaspersky Lab“ bei Izraelio kompiuterinio saugumo įmonės „Intezer Labs“ ekspertai.

Per pirmąją ataką gegužės 12 dieną nukentėjo apie 300 tūkst. kompiuterių 150 šalių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi