Naujienų srautas

Mokslas ir IT2017.06.06 11:09

Informuoja dėl tarptautinio tarptinklinio ryšio paslaugų tarifų

LRT.lt 2017.06.06 11:09

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) primena vartotojams, kad nuo birželio 15 dienos įsigalioja nauja atsiskaitymų už tarptinklinio ryšio paslaugas Europos Sąjungoje tvarka, rašoma tarnybos išplatintame pranešime spaudai.

RRT atkreipia dėmesį, kad:

1. RRT, gavusi UAB „Bitė“, Telia Lietuva, AB, ir UAB „Tele2“ prašymus bei vadovaudamasi Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 2015/2120 (toliau – Reglamentas) 6c straipsnio nuostatomis, suteikė teisę šiems paslaugų teikėjams nuo 2017 m. birželio 15 d. iki 2018 m. birželio 14 d. taikyti priemokas prie nacionalinių ryšio paslaugų tarifų už tarptautinio tarptinklinio ryšio paslaugas (angl. roaming) keliaujant Europos Sąjungoje. Sprendimą RRT priėmė siekdama, kad Lietuvoje nedidėtų nacionaliniai ryšio paslaugų tarifai, kurie yra vieni mažiausių Europos Sąjungoje.

Todėl jei, palyginti su šiuo metu taikomomis sąlygomis, operatorius vienašališkai blogina sutarties sąlygas (pvz., didina kainas ar mažina teikiamų paslaugų apimtį), vartotojas turi teisę vienašališkai nutraukti elektroninių ryšių paslaugų teikimo sutartį netaikant netesybų. Operatoriui taip pat nustatyta pareiga apie šiuos sutarties sąlygų pakeitimus informuoti vartotoją prieš mėnesį iki naujų sąlygų įsigaliojimo, kartu aiškiai ir nedviprasmiškai nurodant apie kliento teisę nutraukti sutartį be netesybų. Tuo atveju, kai vartotojai apie pakeitimus informuojami netinkamai ir neaiškiai, laikytina, kad jie turi teisę pasinaudoti galimybe nutraukti sutartį be netesybų ir praėjus įspėjimo terminui.

2. Sprendimus dėl konkrečių kainodaros variantų priima patys operatoriai. RRT pareiga yra užtikrinti, kad nebūtų pažeidžiamos Reglamento nuostatos bei vartotojų interesai. Gavusi informaciją apie operatorių sprendimus dėl naujos kainodaros, RRT šiuo metu analizuoja šių pasiūlymų atitiktį Reglamente numatytoms nuostatoms.

3. Lietuvos operatoriams leista taikyti tarptinklinio ryšio priemokas tik siekiant išlaikyti nacionalinių kainų stabilumą ir tik tokio dydžio, kiek reikia jų patiriamiems nuostoliams kompensuoti. RRT, prižiūrėdama Reglamento vykdymą, turi teisę atšaukti sprendimą dėl priemokų taikymo, jei būtų nustatyta, kad tarptinklinio ryšio mokesčiai ES taikomi ne tam, kad padengtų nuostolius išlaikant nacionalinių kainų stabilumą.

4. Atkreipiame dėmesį, jog nuo birželio 15 d. mažėja didmeninės tarptinklinio ryšio paslaugų kainos, taikomos tarp operatorių (žr. pridedamą lentelę), todėl tarptinklinio ryšio paslaugos keliaujant Europos Sąjungoje Lietuvos vartotojams nuo birželio 15 d. turi itin atpigti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą