Mokslas ir IT

2017.06.02 14:10

Bepiločiai orlaiviai vis dažniau naudojami ne meniniais tikslais

Skaičiuojama, kad Lietuvoje per metus parduodama apie 1000 įvairių bepiločių orlaivių, o susidomėjimas šių skraidyklių valdymu ir panaudojimo galimybėmis didesnis, nei bet kada anksčiau. Lietuvos bepiločių orlaivių naudotojų asociacijos (LBONA) atstovas Antanas Gedvilas pastebi, kad dronų galimybės plečiasi ir jie vis dažniau naudojami ne meniniais, o techniniais tikslais.

Anot A. Gedvilo, skraidančių robotų rinka šiuo metu žengia labai dideliais žingsniais į priekį, o technologijos, apie kurias pernai dar tik pasvajodavo daugelis profesionalius bepiločius valdančių mėgėjų – šiemet jau demonstruojamos Lietuvoje.

„Kuo toliau – tuo įdomiau, nes termo kameros ir visiškai autonominiai skrydžiai jau nebe naujiena. Bepiločių galimybės plečiasi ir jie vis dažniau naudojami ne meniniais tikslais, o įvairiems skaičiavimams atlikti, trimačių žemėlapių sudarymui, objektų susekimui ar priežiūrai“, – pastebi A. Gedvilas.

Besidomintys bepiločiais orlaiviais turės progą su jais susipažinti iš arčiau jau šį savaitgalį – šeštadienį Vilniuje, prie Baltojo tilto, bepiločių megėjų bendruomenė rengia „Gero skrydžio dieną“. 

„Su kolegomis juokaujame, kad dabar turbūt kas antras jaunuolis turi bepilotį ir „Gero skrydžio diena“ gali tapti savotišku mažųjų ir suaugusių mėgėjų sąskrydžiu. Lauksime visų, kam įdomu sužinoti naujienas, norisi pačiupinėti pažangiausius Lietuvos bepiločius, knieti išbandyti skrydžio simuliatorių, iš arti išvysti bepiločių varžybas ar tiesiog turiningai pabūti su šeima“, – kvietė A. Gedvilas.

Daugiau apie tai – įraše.