Naujienų srautas

Mokslas ir IT2017.05.25 00:38

Sostinėje startavo 11-asis inovacijų ir technologijų festivalis LOGIN

Vilniuje prasidėjo inovacijų ir technologijų festivalis LOGIN. Atidarymo ceremonijoje oficialiai pristatyta šalies šimtmečiui skirta iniciatyva „Lietuva 4.000.000“. Ekspertai sako, kad tai, nepaisant atstumo, turėtų padėti suvienyti lietuvius visame pasaulyje.

Nuotoliniu būdu valdomas kioskas, kuris ateityje turėtų važiuoti pagal iš anksto nustatytą maršrutą, platforma, padedanti muzikantams ir klientams rasti vienas kitą ir dar daugiau nei 50  startuolių projektų, kuriems jų kūrėjai tikisi gauti finansavimą. Startuolių mugė – taip pavadintas šis renginys, pradėjęs tris dienas truksiantį technologijų ir inovacijų festivalį LOGIN. Pasak organizatorių, ši mugė pritraukia vis daugiau užsieniečių, tačiau tikimasi, kad nemažai investuotojų dėmesio sulauks ir lietuviai.

„Labai tikimės, kad šis renginys turės ilgalaikių pasekmių ir kad žmonės čia ateis pasimokyti, sužinoti jiems aktualių naujų dalykų jų verslui, nes vis dėlto tai yra verslo renginys ir jis yra skirtas megzti naujus kontaktus, keistis gerosiomis praktikomis, įžvalgomis, ieškoti partnerių“, – sako „LOGIN Startup Fair“ organizatorė Rimantė Ribačiauskaitė.

Kitoje festivalio vietoje, Valstybės pažinimo centre, po atidarymo ceremonijos oficialiai pradėjo veikti šalies šimtmečiui skirta iniciatyva „Lietuva 4.000.000“. Jos tikslas – sujungti pasaulio lietuvius į vieną virtualią bendruomenę.

BNS nuotr.

Šiemet LOGIN renginiai vyksta daugiau nei dešimtyje skirtingų vietų, o konferencijoje dalyvauja per 200 specialistų.

„Sesijų yra pačių įvairiausių: nuo kibernetinio saugumo iki skaitmeninės sveikatos ypatybių, socialinės medijos, yra „fintech“ sesija, taip pat sesija apie prekės ženklus ir rinkodarą. Jų tikrai yra daug ir įvairių“, – sako festivalio vadovė Ieva Dirvonskaitė.

Neseniai iš oficialaus vizito Tailande ir Indonezijoje grįžusi šalies vadovė Dalia Grybauskaitė teigia, kad Lietuvos pranašumai technologijų srityje išryškėja lyginant su kitomis šalimis.

„Kai gali, pavyzdžiui, net ir oficialias nuotraukas išsiųsti iš viešbučio ir kankintis porą valandų kitoje šalyje, o čia gali iš bet kurio kampo per kelias minutes didžiausius failus išsiųsti, tai iš tiesų išsivystymo ir inovacijų lygmuo čia yra didžiulis“, – kalbėjo prezidentė.

Šiemet konferencijoje dalyvauja tokie žmonės, kaip už energetikos sąjungą atsakingas Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Marošas Šefčovičius, „Nasdaq“ prezidentė ir generalinė direktorė Adena Friedman, tikrasis garsiojo serialo „Narcos“ herojus, kovos su narkotikų prekyba agentas Steve`as Murphy.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą