Mokslas ir IT

2017.05.23 20:32

Sh. Hyder: moteris verslo renginiuose vis dar automatiškai laikoma lydinčiuoju asmeniu

LRT.lt2017.05.23 20:32

Kai valdoma kompanija jau 8-erius metus kasmet vidutiniškai ūgteli 400 proc., o klientų sąraše – kompanijos iš „Fortune 500“, turbūt, nieko keisto, kai patirties bagažą papildo ir 3 knygos apie internetinę rinkodarą, gausybė prestižinių apdovanojimų ir iš visų pasaulio kampelių plaukiantys kvietimai pasidalyti savo patirtimi tūkstantinėse auditorijose. Patirtimi apie lyderystę skaitmeniniame amžiuje Shama Hyder dalysis ir šių metų technologijų ir inovacijų festivalyje LOGIN 2017, praneša organizatoriai. 

Nors laikai, kai moteris lyderė buvo maloni išimtis iš taisyklės, modernioje visuomenėje, rodos, turėtų būti seniai praeityje, internetinės rinkodaros kompanijos „The Marketing Zen Group“ vadovė Sh. Hyder sako vis dar susidurianti su stereotipais – pasitaiko atvejų, kai verslo renginiuose ją palaiko tiesiog „lydinčiuoju asmeniu“.

„Dirbu rinkodaros ir technologijų sankirtoje, kur matau akivaizdų lyčių atotrūkį. Dalyvavau konferencijose, kuriose buvau vienintelė pranešėja moteris, buvo ir tokių renginių, kur žmonės mane automatiškai klaidingai palaikydavo lydinčiuoju asmeniu, o ne investuotoja. Savo pavyzdžiu siekiu įkvėpti kitas moteris, o „The Marketing Zen Group“ kurti kaip vietą, kurioje jaunos moterys galėtų žengti pirmuosius žingsnius ir siekti lyderystės marketinge“, – sako Sh. Hyder.

Visoms Z kartos merginoms, šiuo metu pradedančioms savo karjerą, Sh. Hyder turi kelis patarimus, kurie padėtų auginti savo potencialą sėkmei.

  • Pasitikėjimas savimi žmogui ne visada yra tiesiog duodamas – jis gali būti ir įgyjamas. Intensyviai dirbkite, kad suvoktumėte savo vertę ir pačios, o ne tik parodytumėte kitiems. Išmokite konkuruoti su savimi, o ne kitais.
  • Bendravimas ir gebėjimas gerai perteikti informaciją – didžiulis turtas, nepaisant to, kokį karjeros kelią pasirinksite. Išmokite gerai savo mintis reikšti ir žodžiu, ir raštu.
  • Pradėti verslą, įgyti naujų įgūdžių ar net padaryti keletą klaidų – niekada ne per anksti. Kuo anksčiau pradėsite, tuo greičiau išmoksite.

Verslo pasaulio atstovų marketingo deive, vizioniere ar net Y kartos visatos valdove vadinama pranešėja gegužės 25 d. LOGIN „Telia“ salėje papasakos, ko reikia, norint išlikti nuolat besikeičiančioje skaitmeninėje ekosistemoje, jos pranešimo tema – „Leadership in the Digital Age“ (liet. „Lyderystė skaitmeniniame amžiuje“). 

Šiais metais gegužės 24–26 dienomis vyksiantis festivalis įsikurs Lietuvos nacionalinio dramos teatro, Kongresų rūmų, Lietuvos mokslų akademijos, Valstybinio Vilniaus Mažojo teatro, „Naujojo“ (buv. „Vaidilos“) teatro, Vilniaus „Tech Park“ bei kitose erdvėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt