Mokslas ir IT

2017.05.23 13:18

Lietuviai žavisi „Nokia 3310”: išankstinių užsakymų kiekis viršija lūkesčius

LRT.lt2017.05.23 13:18

Ekranas, kuris neskyla nukritus nuo stalo, savaitę neišsikraunanti baterija ir visam vakarui įtraukianti „Gyvatėlė“ – mobilusis telefonas „Nokia 3310” dažnam sukelia sentimentus. Vasarį pasaulį apskriejus žiniai apie legendinio modelio sugrįžimą į rinką, „Nokia 3310” vėl mėgavosi populiarumu, o skeptikų prognozės, esą naujasis telefono modelis nebus populiarus, nepasitvirtino – prekybininkai skaičiuoja rekordinius išankstinių užsakymų skaičius.

Po pranešimo apie naujosios versijos sukūrimą užklausų kiekis su raktažodžiu „Nokia“ paieškų sistemose išaugo beveik 800 %, o didieji Europos prekybininkai jau pranešė apie keliskart didesnį nei tikėtasi  išankstinių užsakymų skaičių.  

Lietuvių žavėjimasis „Nokia 3310”

Pasaulinis ažiotažas dėl po 17 metų grįžtančio „nesunaikinamojo“ reputaciją užsitarnavusio modelio neaplenkė ir Lietuvos. Remiantis „Google“ duomenimis, vasario pabaigoje, kai paskelbta apie naująją senojo modelio versiją, paieškų kiekis su raktažodžiu „Nokia 3310” išaugo 500 %.

Praėjus porai mėnesių susidomėjimas naująja „Nokia“ neatslūgo. Praėjusią savaitę „Elektromarkt“ pirmieji pranešė pradedanti priimti išankstinius šio modelio užsakymus. Rezultatai nustebino net atnaujintos versijos populiarumą įvertinusius prekybininkus – per 2 dienas vartotojai užsakė 200 „Nokia 3310” modelių.

„Rinkos naujoves ir tendencijas nuolat sekame – tikėjomės vartotojų susidomėjimo, tačiau išankstinių užsakymų skaičiai viršija visus lūkesčius,“ – teigia „Elektromarkt“ komercijos vadovas Vitalij Tarasevič. Pasak jo, nors palyginti žema mobiliojo telefono kaina (59,99 eur) prisideda prie modelio populiarumo, pagrindinė jo priežastis kur kas mažiau pragmatiška: „Nokia 3310” dažnam lietuviui buvo pirmasis mobilusis telefonas – klasikinę jo skambučio melodiją kiekvienas mūsų paniūniuotų net prikeltas vidury nakties. Jis krito iš kišenių, tačiau ant jo nelikdavo nė įbrėžimo. O legendinis „Gyvatėlės“ žaidimas savo populiarumu greičiausiai aplenkė „Candy Crush Saga“ – mūsų atmintyje „Nokia 3310“ išliko kaip tobulas mobilusis telefonas.“

Didžiausias dėmesys – baterijai

Siekdami prikelti 2000-aisiais pasirodžiusią „Nokia 3310” naujam gyvenimui, jo gamintoja, kompanija „HDM“, didžiausią dėmesį – kaip kontrastą šiuolaikiniams išmaniesiems telefonams – skyrė ilgai neišsikraunančiai baterijai. Jos budėjimo trukmė  – 31 diena – tris kartus ilgesnė nei originalaus modelio. Dėl šio aspekto atsisakyta nemažai mums jau įprastais tapusių atributų – naujosios versijos kamera tebus 2 megapikselių raiškos ir neturės kameros priekyje. Ir nors šiame modelyje įdiegta naršymo internete funkcija, jis jungsis prie 2.5 ryšio (o ne mums įprastų 3G ar 4G), o programėlių pasirinkimas su telefone įdiegta S30+ operacine Sistema bus kur kas mažesnis nei „Android“ ar „iOS“ vartotojams.

„Šis telefonas sugrąžina vartotoją prie bazinių mobiliojo telefono funkcijų – skambinimo ir trumpųjų žinučių rašymo. Tai mobilusis telefonas, o ne fotoaparatas ar nešiojamasis kompiuteris. Jis skirtas tiek nostalgiškai savo pirmąjį mobilųjį telefoną prisimenančiam jaunimui, tiek žmonėms, kuriems norisi pailsėti nuo nuolatinio informacijos srauto. Be to, jis gali tapti išeitimi keliaujant, kai stogą virš galvos pakeičia palapinė ir elektrą keletui dienų reikia pamiršti“, – sako V. Tarasevič.