Naujienų srautas

Mokslas ir IT2017.05.16 13:21

Krašto apsaugos viceministras: ši kibernetinė ataka parodė mūsų pažeidžiamumą

„Karas kibernetinėje erdvėje vyksta kiekvieną dieną. Nuosekliai matome augimą ir atakų, ir virusų, ir bandymų žvalgyti. Šis konkretus atvejis yra vienas didžiausių dabar pasaulyje vykstančių incidentų, kuriame netiesiogiai buvo paveikta ir Lietuva“, – apie savaitgalį vykusią pasaulinio masto kibernetinę ataką kalba krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza.

Viceministras pažymi, kad Lietuva per savaitgalį vykdytą ataką beveik nenukentėjo.

„Turėčiau pasidžiaugti, kad Lietuvai pasisekė. Turbūt ir geras oras privertė išjungti kompiuterius, po darbo grįžti anksčiau namo, savaitgalį praleisti su draugais, o ne naršant internete. Dėl to dalis kompiuterių nebuvo užkrėsti. Mūsų specialistai turėjo galimybę visą savaitgalį padirbėti ir įdiegti tam tikras priemones, kurios užtikrino, kad žala būtų minimizuota“, – sako E. Kerza.

Pašnekovo teigimu, grėsmės virtualioje erdvėje kiekvieną dieną tampa vis sudėtingesnės.

„Šis konkretus atvejis parodė, kaip mes esame pažeidžiami, ypač sveikatos sektorius, kurio operacinės sistemos yra senos, jos pritaikytos darbui su medicinine įranga, kuri taip greitai neevoliucionuoja, nesikeičia, o nusikaltėliai išsirenka silpniausią grandį ir puola“, – pastebi krašto apsaugos viceministras.

Plačiau – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi