Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.09.08 13:45

Pirmasis Estijos palydovas „ESTcube-1“ sėkmingai iškeltas į orbitą

ELTA 2015.09.08 13:45

Estija antradienį tapo 41-ąja kosmine valstybe, kai Europos kosmoso agentūros (EKA) raketa nešėja „Vega“ sėkmingai į orbitą iškėlė pirmąjį šalies palydovą „ESTcube-1“.

Estija antradienį tapo 41-ąja kosmine valstybe, kai Europos kosmoso agentūros (EKA) raketa nešėja „Vega“ sėkmingai į orbitą iškėlė pirmąjį šalies palydovą „ESTcube-1“.

Iš pradžių raketos paleidimas iš Prancūzijos Gvianoje esančio Kuru kosmodromo buvo numatytas šeštadienio rytą, tačiau dėl prasto oro sąlygų misija buvo atidėta.

Raketa nešėja „Vega“ iš kosmodromo pakilo 5.06 val. Lietuvos laiku. Palydovas „ESTcube-1“ orbitą pasiekė 7.06 val., o Estijoje virš horizonto pirmą kartą pakilo 10.30 val.

Be kita ko, „Vega“ misijos metu į orbitą buvo iškelti dar du palydovai – Europos „Proba-V“ ir Vietnamo „VNREDSat-1A“.

Estijos parlamento pirmininkė Ene Ergma teigė, kad pirmasis Estijos palydovo paleidimas yra simbolinės svarbos. „Dabar mes esame maža kosminė valstybė“, – sakė E. Ergma ir pridūrė, kad Estija jau pasiekė vieną savo tikslą, nes dabar žinoma, kad šalies studentai gali sukurti palydovus.

Estijos studentų programą 2008 metais inicijavo Tartu universiteto studentai ir dėstytojai. Programos tikslas – didinti mokslo populiarumą, suteikti studentams praktinių gebėjimų ir didinti jų verslumą. Studentų projektas išaugo į rimtą tarptautinį projektą, kurio dalyviai iš Estijos yra Tartu universitetas, Talino technikos universitetas, Estijos aviacijos akademija ir Estijos gyvybės mokslų universitetas. „ESTCube-1“ mokslinė misija yra išbandyti saulės burės dalių patvarumą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi