Naujienų srautas

Mokslas ir IT2017.05.13 14:17

„TEDxVilnius 2017“ į Lietuvą sukvies išskirtines asmenybes

LRT.lt 2017.05.13 14:17

Pasaulyje garsaus TED formato konferencijų gerbėjams mažėja laiko užpildyti anketas dalyvauti „TEDxVilnius 2017“: organizatorai jų lauks iki gegužės 21 dienos. Šiais metais tema „Syzygy“ pasitinkanti konferencija jau paskelbė apie dalį patvirtintų, ypatingų pranešėjų iš Vokietijos, Anglijos, Švedijos, JAV, Ukrainos ir Lietuvos, teigiama pranešime spaudai.

Švedė ultramaratonininkė, kuri išdrįso viena bėgti per Iraną ir sutikusi daugybę draugiškų žmonių paneigė išankstinį požiūrį į šios šalies gyventojus; prieš visuotinį žmonių sekimą maištaujantis menininkas iš Berlyno, kuriantis stebėjimo kameras klaidinančią maskuotę; Rusijos propagandos žiniasklaidoje tyrinėtoja; retos genetinės ligos naikinama jauna anglė, kuri pakeliui į mirtį dalinasi gyvenimo džiaugsmu savo tinklaraštyje  – tai tik dalis pranešėjų iš viso pasaulio, kurie savo turininga patirtimi ir unikaliu požiūriu dalinsis inovacijų ir idėjų konferencijos „TEDxVilnius“ scenoje – joje įprastai pasirodo arti 20 išskirtinių asmenybių.

„Šiais metais „TEDxVilnius“ konferencija koncentruojasi į požiūrį, kad mes esame vienas su kitu susiję, o mūsų panašumuose ir skirtumuose glūdi galimybės ir potencialas vienas kito patirtį išnaudoti geresnės, inovatyvesnės ateties kūrimui“, –  sako Ginvilė Ramanauskaitė, „TEDxVilnius“ komandos kuratorė.

Pasak jos, su jau paskelbtais ir būsimais pranešėjais išsamiai galima susipažinti TEDxVilnius tinklalapyje.

Pagal garsų pasaulyje TED konferencijų formatą organizuojamas renginys vyks birželio 10 d. Nacionaliniame dramos teatre, Vilniuje. Visos dienos konferencija bus filmuojama ir tiesiogiai verčiama net į kelias kalbas: iš anglų į lietuvių, rusų ir lenkų. Pranešėjų kalbos truks iki 20 minučių, jos bus paruoštos konsultuojantis su specialistais ir viešojo kalbėjimo treneriais – būtent todėl TED formato konferencijos išsiskiria įdomiomiais, dramaturgiškai stipriais ir įkvepiančiais pasisakymais.

Nors „TEDxVilnius“ konferencijos renginio dieną visada yra transliuojamos tiesiogiai internetu, rengėjai kaskart sulaukia didžiulio skaičiaus norinčių renginį stebėti gyvai – čia sutinkama bendraminčių, pertraukų metu galima pakalbinti pranešėjus, be to renginio partneriai visada pasiūlo interaktyvių pramogų.

Į konferenciją patekti galima tik užpildžius anketą: organizatoriai atrenka labiausiai motyvuotus žiūrovus, kuriems suteikiama galimybė įsigyti bilietą. Kaina šiais metais prasideda nuo 45 eurų, tačiau norintys paremti renginio įgyvendinimą, bilietą galės įsigyti ir už didesnę sumą.

Pagal visame pasaulyje vykstančių TED konferencijų reikalavimus, visi licencijuoti šio formato renginiai yra nesiekiantys pelno – pinigai už bilietus skiriami renginio kaštams padengti, o visa komanda dirba savanoriškais pagrindais, taip pat ir pranešėjai dalyvauja neatlygintinai.

Norintys dalyvauti „TEDxVilnius 2017. Syzygy“, dar galite spėti užpildyti anketą iki gegužės 21 dienos. Anketą rasite čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi