Mokslas ir IT

2017.05.04 15:55

Prieš smurto vaizdus „Facebook“ tinkle kovos tūkstančiai naujų darbuotojų

Socialinių tinklų milžinė „Facebook“ pranešė samdysianti 3000 papildomų darbuotojų, kurie turėtų pastebėti ir pašalinti vartotojų skelbiamus smurto vaizdus. Dėl lėto reagavimo į smurto vaizdavimo atvejus bendrovė pastaruoju metu sulaukė daug kritikos.

Nuo šiol atsiras daugiau šansų užkirsti kelią nusikaltimo transliavimui per socialinį tinklą „Facebook‘. Bent jau taip mano bendrovės vadovas Markas Zuckerbergas, sakęs, kad jo komandai ne kartą jau yra pavykę padedant teisėsaugai užkirsti kelią, pavyzdžiui, savižudybei, kai apie ją „Facebook“ tinkle pradėjo kalbėti šio tinklo vartotojas.

Tačiau M. Zuckerbergas pripažįsta – buvo ir blogai pasibaigusių atveju, kai socialiniame tinkle nusikaltimo vykdytojai paliko žudymų ar prievartavimo vaizdų, o „Facebook“ darbuotojai juos pastebėjo ne iš karto.

Praėjusią savaitę tailandiečio nusikaltimo įrašas, kai nužudė dukrą ir nusižudė pats, „Facebook“ tinkle buvo ištrintas tik praėjus dienai, kai vaizdus buvo spėję peržiūrėti 300 tūkstančių vartotojų. Dabar tokių atvejų išvengti padės 3000 naujų darbuotojų, kurie prisijungs prie 4500 dirbančiųjų operacijų skyriuje.

„Kai girdi apie 3000 naujų darbuotojų pranešimams stebėti ar bandymams filtruoti melagingas naujienas „Facebook“, pirmas įspūdis sufleruoja viešųjų ryšių kampaniją. Bendrovė bando gerinti santykius su vartotojais. „Facebook“ tinklui tai viena didžiausių problemų“, – sako „Reuters“ finansinių naujienų analitikė Hilary Kramer.

Kritikai sako – nauji darbuotojai išduoda, kad smurto vaizdus automatiškai atpažinti turintys „Facebook“ tinklo programuotojų kodai vis dar per silpni.

Kur ir kaip konkrečiai dirbs minėti 3000 naujų darbuotojų, bendrovė neskelbia. Pirmą šių metų ketvirtį ji giriasi užfiksavusi 3 milijardų dolerių pelną.

Vartotojų „Facebook“ tinklas turi jau beveik du milijardus.