Naujienų srautas

Mokslas ir IT2017.05.03 15:20

Lietuva atsisako ketinimų dalyvauti statant Europos neutronų tyrimo centrą

BNS 2017.05.03 15:20

Finansinių galimybių neturinti Lietuva atsisako ketinimų dalyvauti statant Europos neutronų tyrimo centrą ERIC (The European Spallation Source). Tokį Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymą vyriausybės svarstys pasitarime trečiadienį.

„Lietuva šiuo metu yra įsipareigojusi dalyvauti ir kitose tarptautinėse mokslinių tyrimų infrastruktūrose ir organizacijose – pavyzdžiui, Europos molekulinės biologijos konferencijoje, Europos branduolinių tyrimų centre CERN, kuriose dalyvavimas bus finansuojamas tiek Europos Sąjungos, tiek valstybės biudžeto lėšomis. Finansuoti Lietuvos įsijungimą į ERIC projektą Europos Sąjungos fondų lėšomis šiuo metu nebėra galimybių“, – nurodo ministerija.

Anot ministerijos, jai skirtuose biudžeto asignavimuose lėšų šiam projektui nebuvo numatyta.

Vyriausybės sprendimas prisijungti prie projekto priimtas 2015 metų gegužę. Švietimo ir mokslo ministerija buvo suderėjusi, kad Lietuva į ERIC statybą investuos apie 8,5 mln. eurų (0,45 proc. jo vertės), iš kurių iki 70 proc. būtų nepiniginis įnašas: įrenginiai, paslaugos ir kita. Tuomet tikėtasi, kad Lietuvos dalyvavimas projekte bus finansuojamas ES struktūrinės paramos fondų lėšomis.

Šiuo metu ERIC narės yra 12 valstybių – Čekija, Danija, Didžioji Britanija, Estija, Italija, Lenkija, Norvegija, Prancūzija, Šveicarija, Švedija, Vengrija ir Vokietija. Centro statybos vyksta Švedijos Lundo mieste.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi