Mokslas ir IT

2017.05.02 12:02

Po kūrybinių dirbtuvių – programėlė, supažindinanti su lėktuvu, kuriuo skrendate

LRT.lt 2017.05.02 12:02

Technologijų parke „Vilnius Tech Park“ įvyko antrasis kūrybinių dirbtuvių „Hacker Games Pro“ renginys. Aviacijos ir kelionių technologijų idėjas pristatė dalyviai iš Lietuvos, Tadžikistano, Rusijos ir Baltarusijos. Tarp pateiktų sprendimų – kelionių aplink pasaulį planavimo sistema, krovinių pervežimo oro transportu užsakymų platforma ir papildytosios realybės programėlė, rašoma pranešime.

Geriausia pripažinta komanda – „DreamBIG“, sukūrusi papildytosios realybės mokomosios programėlės prototipą.

Programėlė oro linijų keleivius supažindins su lėktuvu, jo dalimis bei saugumo instrukcijomis telefono ekrane pateikdama animacijas ir įvairias interaktyvias užduotis. Taip pat programėlėje esantys teminiai filtrai leis fotografuoti portretus su papildytosios realybės elementais.

Pasak idėjos autorių, edukacinė programėlė turėtų sudominti ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius, kurie įprastai nuobodžiauja skrydžių metu.

Laimėtojams buvo įteiktas 3 000 EUR piniginis prizas iš „Hacker Games Pro: Aviation“ partnerių „App In The Air“ ir 3 mėnesių narystė „Vilnius Tech Park“ su galimybe tęsti savo verslo vystymą padedant įvairių sričių ekspertams. Pasiekusi iškeltus verslo tikslus, komanda galės pretenduoti į akseleratoriaus „StartupHighway“ pirminę investiciją tolesniam produkto vystymui.

Kūrybinių dirbtuvių, kitaip vadinamo hakatono, metu iš viso buvo pristatytos 8 verslo idėjos.

Vienas iš projektų – interneto svetainė „Eightydays.me“, kuri padeda keliais paspaudimais suplanuoti keliones po skirtingas šalis. Startuolio iš Baltarusijos el. sistema iki šiol keliones leido planuoti tik Europoje ir Amerikoje. Aviacijos hakatone komanda siekė naujo tikslo – sukurti galimybę vartotojams planuoti keliones aplink pasaulį.

Kūrėjai planuoja, jog ši funkcija platformoje „Eightydays.me“ pilnai veiks birželį.

Dar viena verslo idėja – Kauno technologijų universitete studijuojančių jaunuolių iš Tadžikistano projektas „AirTrans“. Tai pervežimo įmonių ir avialinijų bendradarbiavimo sistema, kuri ne tik leidžia rasti krovinių gabenimo partnerius, bet ir palyginti skirtingų įmonių paslaugų paketus bei išsirinkti geriausios kainos pasiūlymą. Po hakatono jaunuoliai žada nesustoti ir verslo idėjos prototipą vystyti iki realaus produkto.

Tarp pristatytų verslo idėjų taip pat buvo tokie sprendimai kaip skrydžių pardavimus loterijos principu vykdanti programėlė, asmeninis kelionių planavimo asistentas, ir sistema, kuri leidžia iš anksto pasirinkti vietą lėktuve pagal šalia sėdinčių keleivių pomėgius ar profesiją.

Antrasis „Hacker Games Pro“ renginys buvo skirtas aviacijos ir kelionių planavimo technologijoms. Tai buvo pirmasis aviacijos technologijoms skirtas renginys Baltijos ir Rytų Europos regionuose. Specialiai konkursui įvairius duomenis paruošė oro linijų bendrovė „Small Planet Airlines“ ir startuolis „App in the Air“, kurio programėle skrydžių stebėjimui jau naudojasi daugiau nei 2,5 mln. vartotojų visame pasaulyje.

Konkurso dalyviai turėjo galimybę vystyti savo verslo idėjas arba sudaryti mišrias komandas su „Small Planet Airlines“ specialistais.