Naujienų srautas

Mokslas ir IT2013.05.05 12:50

Garsi gamtosaugininkė B. Galdikas kviečia padėti orangutanams

ELTA 2013.05.05 12:50

Pasaulinio garso gamtosaugininkė, universiteto garbės daktarė prof. Birutė Galdikas pirmadienį Vytauto Didžiojo universiteto Mažojoje salėje skaitys paskaitą apie savanorystę Indonezijoje.

Pasaulinio garso gamtosaugininkė, universiteto garbės daktarė prof. Birutė Galdikas pirmadienį Vytauto Didžiojo universiteto Mažojoje salėje skaitys paskaitą apie savanorystę Indonezijoje.

Taip pat bus pristatytas žurnalistės Neringos Skrudupaitės filmas „Rojaus atspindžiai pagal Birutę Mariją Galdikas“.

Lietuvių kilmės gamtosaugininkė B. Galdikas pasitelks patirtį, sukauptą stebint, tyrinėjant orangutanus ir rūpinantis jų išsaugojimu. Antropologė beveik keturis dešimtmečius praleido Borneo džiunglėse, tyrinėdama paskutiniąją medžiuose gyvenančią didžiąją žmogbeždžionę – miško žmogumi vadinamą orangutaną.

Primatologijos specialistė į Borneo salą atvyko 1971 m. ir ten įkūrė orangutanų globos fondą, siekdama ne tik ištirti šių primatų, tuomet dar menkai pažįstamų žmogui, elgesį laukinėje gamtoje, bet ir išgelbėti juos nuo gresiančio išnykimo.

B. Galdikas yra žymiausia orangutanų tyrinėtoja pasaulyje, įgyvendinusi septynis jų išsaugojimo ir tyrinėjimo projektus bei įkūrusi Tarptautinį orangutanų fondą Los Andžele. Mokslininkės gyvenimas ir darbai aprašyti 6 knygose, apie ją sukurta dokumentinių filmų Indonezijoje, Japonijoje, JAV, Prancūzijoje, Italijoje, Australijoje.

Renginio dalyviai taip pat turės galimybę įsigyti B. Galdikas knygą „Rojaus atspindžiai“, kurioje orangutanų tyrinėtoja aprašė savo įspūdingą patirtį. Ši knyga – ir autobiografija, ir nuotykių romanas.

Viešnagės Kaune pradžioje, gegužės 2-ąją, profesorė jau trečius metus iš eilės surengė ąžuolų giraitės sodinimo akciją, kuri šįkart buvo skirta diplomatinių santykių tarp Indonezijos ir Lietuvos 20-mečiui. Giraitę papildė 10 ąžuoliukų, kuriuos sodino pati profesorė, ją lydintys Indonezijos delegacijos nariai bei Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sodo rėmėjai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi