Naujienų srautas

Mokslas ir IT2017.04.25 14:31

Lietuva nuosekliai stiprina lyderio pozicijas gyvybės mokslų srityje

ELTA 2017.04.25 14:31

Lietuva nuosekliai įgyvendina ambiciją iki 2020 m. tapti gyvybės mokslų centru Baltijos ir Šiaurės šalių regione. 2018 m. rugsėjo 26–27 d. jau ketvirtą kartą vyks tarptautinis gyvybės mokslų forumas „Life Sciences Baltic“, kurio globėja – prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Gyvybės mokslai – vienas dinamiškiausių Lietuvos verslo sektorių, kurio metinis augimas yra apie 22 proc., ir tai yra didžiausias rodiklis tarp visų Europos Sąjungos šalių. Be to, Lietuva turi ir ambicingą tikslą – iki 2020 metų tapti Europos sveikatos technologijų ir biotechnologijų centru. Siekdama šio tikslo, Lietuva investuoja į mokslinius tyrimus ir eksperimentines veiklas, vysto startuolių ekosistemą ir skatina aukštųjų technologijų eksporto plėtrą.

Kad Lietuva tampa vis geriau žinoma gyvybės mokslų sektoriaus žaidėja, įrodo ir kas antrus metus į Vilnių žymiausius šio sektoriaus tendencijų formuotojus iš viso pasaulio pritraukiantis mokslo ir verslo forumas „Life Sciences Baltic“, kurį organizuoja VšĮ „Versli Lietuva“.

Pasak renginio globėjos Prezidentės D. Grybauskaitės, simboliška, kad 2018-ųjų forumas taps reikšmingu Lietuvos 100-mečio minėjimo akcentu, liudijančiu, jog Lietuva – moderni, ambicinga, demonstruojanti potencialą valstybė, nuosekliai siekianti iškilaus tikslo – lyderystės gyvybės mokslų ir verslo srityje.

Lietuvos siekis įsitvirtinti tarp gyvybės mokslų lyderių pagrįstas, ir tam jau yra praskintas kelias. Pavyzdžiui, biotechnologijų industrija Lietuvoje kasmet vidutiniškai ūgteli po 20 proc., pernai ji siekė 518,4 mln. Eur, o 80 proc. lietuviškos biotechnologijų produkcijos yra eksportuojama. Iš viso Lietuvos gyvybės mokslų produkcija yra eksportuojama į daugiau nei 100 valstybių, o pagrindinės eksporto rinkos – JAV, Izraelis, Japonija, Vokietija ir Jungtinė Karalystė. Pripažinimo sulaukia ir Lietuvos mokslo atstovai: prof. Virginijus Šikšnys visame pasaulyje žinomas dėl genomo redagavimo įrankio CRISPR/Cas9 atradimo, o prieš kelias savaites pripažinimo sulaukė ir kitas Vilniaus universiteto atstovas – prof. Saulius Klimašauskas, kuris buvo įvertintas prestižine Europos mokslo tarybos (ERC) dotacija.

Lietuvos mokslų akademijos prezidentas prof. Valdemaras Razumas sako, kad tarptautinis gyvybės mokslų ir verslo forumas „Life Sciences Baltics“ yra vertinga platforma mūsų augančiam bei intensyvėjančiam bendradarbiavimui su svarbiausiomis užsienio šalių mokslo ir valstybinėmis institucijomis, drauge kuriant proveržį farmacijos, biotechnologijų, medicinos technologijų srityse.

2016 m. forume dalyvavo per 1500 svečių iš 30 pasaulio šalių, įvyko 1300 verslo susitikimų, pranešimus skaitė, sesijose diskutavo daugiau nei 60 tarptautinį pripažinimą pelniusių mokslininkų. „Life Sciences Baltic 2016“ forumo metu Japonijos medicininių tyrimų valstybinė agentūra AMED ir Sveikatos apsaugos ministerija tarpvalstybinio bendradarbiavimo sutartį. Forumo metu AMED pasiekė susitarimus su Kauno klinikomis ir LSMU, o tai rodo itin svarbaus bendradarbiavimo pradžią Lietuvos ir Japonijos dvišaliuose santykiuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi