Mokslas ir IT

2017.04.18 08:23

Sukčiai tuštino „PayPal“ sąskaitas ir gviešėsi bitkoinų

LRT.lt 2017.04.18 08:23

ESET saugumo tyrėjai „Google Play“ nustatė kenksmingas programėles, vagiančias „PayPal“ ir „Paxful“ prisijungimo duomenis. Vienas kenkėjas apsimetė įrankiu, skirtu gauti pajamas iš „YouTube“, kitas – bitkoinų prekybos programėle, rašoma pranešime spaudai.

Patiklius vartotojus viliojusi programėlė „Boost Views“, kurią ESET sprendimai nustato kaip „Trojan.Android/FakeApp.FK“, žadėjo padidinti „YouTube“ kanalo sekėjų skaičių ir netgi suteikti galimybę užsidirbti pinigų peržiūrint „YouTube“ filmukus.

Nepaisant to, kad siūlomas uždarbis už „YouTube“ vaizdo įrašų peržiūras buvo juokingai menkas – per 16 peržiūros valandų buvo galima uždirbti tik 10–50 dolerio centų – pasiūlymu susigundė iki 100 tūkst. vartotojų.

Tačiau užuot pervedę neva uždirbtus pinigus į savo „PayPal“ sąskaitas vartotojai susidurdavo su sukčių klasta: suvedus „PayPal“ prisijungimo duomenis į programėlės pateiktą patvirtinimo formą, paaiškėdavo, kad jokių pinigų nėra, o prisijungimo duomenys pakliūdavo į sukčių rankas.

Tuo tarpu kita nustatyta kenksminga programėlė „PaxVendor“ („Android/FakeApp.FI“) siūlė vartotojams patogiai pirkti ir parduoti bitkoinus naudojantis telefonu. Kenkėjas apsimetė teisėtai veikiančios bitkoinų prekybos svetainės „Paxful“ programėle, nors iš tikrųjų ši svetainė neturi jokios savo programėlės.

Vartotojams programėlėje buvo siūloma prisijungti su savo „Paxful“ paskyrų duomenimis, tačiau kenkėjas jiems negalėjo pasiūlyti jokio funkcionalumo – prisijungimo duomenys tiesiu taikymu keliaudavo į sukčių rankas. Per savaitę „PaxVendor“ sulaukė 500 atsisiuntimų, kol buvo pašalinta iš „Google Play“.