Mokslas ir IT

2012.06.29 10:52

Planuojama į kosmosą paleisti asteroidų ieškosiantį teleskopą

ELTA2012.06.29 10:52

JAV pelno nesiekianti organizacija pranešė apie planus į kosmosą paleisti asteroidų ieškosiantį teleskopą, skelbia BBC.

JAV pelno nesiekianti organizacija pranešė apie planus į kosmosą paleisti asteroidų ieškosiantį teleskopą, skelbia BBC.

„Sentinel“ infraraudonųjų spindulių teleskopo užduotis bus surasti ir sekti galimai pavojingus netoli Žemės esančius asteroidus. Projektas kainuos kelis šimtus milijonų dolerių ir bus finansuojamas iš privačių aukų. Projekto sumanytojai, fondas B612, teigia, kad projektui reikės tiek pat lėšų, kiek ir norint įkurti muziejų, operos teatrą ar pastatyti akademinės paskirties pastatą, o tokie projektai sėkmingai surenka pakankamai labdaringų lėšų.

Kasmet į Žemės atmosferą patenka maždaug automobilio dydžio asteroidas. Jis sudega nepasiekęs Žemės paviršiaus. Maždaug kas 2 tūkst. metų į Žemę nukrenta futbolo aikštės dydžio asteroidas, kuris pridaro gana didelės vietinės žalos. O kas kelis milijonus metų į mūsų planetą atsitrenkia kelių kilometrų skersmens asteroidas. Toks smūgis pridaro pasaulinio masto žalos. Tikimybė, kad į Žemę atsitrenks tikrai didelis asteroidas, yra neįtikėtinai maža.

„Sentinel“ teleskopas skries aplink Saulę netoli Veneros orbitos ir ieškos vidutinio dydžio asteroidų. Tikimybė, kad į Žemę nukris toks asteroidas, yra šiek tiek didesnė, bet mokslininkai teigia, kad ji pakankamai maža ir nėra reikalo nerimauti. „Sentinel“ teleskopas padės atrasti galimai pavojingus asteroidus.

Teleskopą planuojama paleisti 2017 ar 2018 metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.