Mokslas ir IT

2017.03.30 19:05

JAV astronautė P. Whitson tapo daugiausia kartų į atvirą kosmosą išėjusia moterimi

BNS 2017.03.30 19:05

Amerikiečių astronautė Peggy Whitson ketvirtadienį pateko į istoriją, tapusi daugiausiai kartų į atvirą kosmosą išėjusia moterimi astronaute.

Jau aštuntą kartą 57 metų P.Whitson išėjo į atvirą kosmosą iš Tarptautinės kosmoso stoties (TKS) ir viršijo ankstesnį amerikietei Suni Williams priklausiusį rekordą.

Išėjimas į atvirą kosmosą prasidėjo 7 val. 29 min. (14 val. 29 min. Lietuvos laiku), kai P.Whitson ir Shane'as Kimbrough įjungė savo astronautų kostiumų vidaus baterijas ir pro tambūrą išplaukė į kosminį vakuumą.

„Būkit atsargūs ir pasidžiaukite buvimu išorėje, – palinkėjo prancūzų astronautas Thomas Pesquet, atsidarius liukui. – Aš jūsų lauksiu“.

Šio išėjimo į atvirą kosmosą užduotis yra tęsti Tarptautinės kosmoso stoties (TKS) atnaujinimo darbus, ruošiantis būsimam komercinių erdvėlaivių atvykimui ateinančiais metais.

Ketvirtadienio išėjimas į atvirą kosmosą yra dar vienas iš virtinės darbų naujoms kosminių aparatų prisijungimo vietoms įrengti. Naujieji prisijungimo adapteriai bus skirti naujos kartos komerciniams erdvėlaiviams, kuriuos kuria „ SpaceX“ ir „ Boeing“ ir kuriais astronautai į TKS bus skraidinami nuo 2018 metų.