Mokslas ir IT

2017.03.17 15:24

Vilniuje atidaryta kavinė, kviečianti į keliones virtualioje realybėje

LRT.lt 2017.03.17 15:24

Vilniaus centre atidaryta analogų Lietuvoje neturinti, unikali virtualios realybės kavinė, kurioje galima išmėginti technines virtualios realybės naujoves ir taip akis į akį susitikti su egzotiškais gyvūnais, nusikelti į bet kurį pasaulio kampelį ar išskristi į kosmosą, rašoma pranešime spaudai. 

Kavinėje „VR Café“ naudojami „HTC Vive“ akiniai, ji veikia prekybos centre „GO9“.

„Žaisdami kompiuteriu viską matome tik ekrane, o su virtualia realybe atsiduri įvykių sūkuryje ir gali pamatyti tai, kas priešais tave, kas šonuose, kas už nugaros. Pirmąkart atėjusiems siūlome užlipti ant namo stogo ir pereiti lenta virš miesto – matydamas, kaip toli apačioje važinėja mašinos, realiai jausdamas aplinkos aukštį ir mastelius, žmogus patiria visai kitokius įspūdžius“, – pranešime spaudai cituojamas įmonės direktorius Vytautas Šėrys.

Kavinėje lankytojai užsideda specialius akinius, atsistoja apie 20 kvadratinių metrų pločio erdvėje ir leidžiasi į virtualias keliones. Aplink esantys davikliai fiksuoja kiekvieną judesį, o rankose laikomi pultai – smulkiausius krustelėjimus. Galėdami dairytis bei judėti į visas puses, žmonės gali iš visų pusių apžiūrėti menkiausią detalę ir atsidurti situacijose, kurios realybėje sunkiai įsivaizduojamos.

Kavinės tikslas – ne vien suteikti erdvę naujoviškai platformai, bet ir sukurti įvairiems lankytojams tinkančią atmosferą. Šalia virtualių pramogų jie turi galimybę prisėsti ir išgerti kavos ar limonado.