Mokslas ir IT

2017.03.09 11:05

Prasideda „Samsung“ vadovo teismas

ELTA2017.03.09 11:05

Pietų Korėjos teismas ketvirtadienį pradeda pirmąjį faktinio „Samsung“ vadovo Lee Jae-yongo bylos nagrinėjimą. Lee Jae-yongas yra vienas iš įtariamųjų šalį supurčiusiame korupcijos skandale ir yra kaltinamas kyšininkavimu. 

Kaip praneša BBC, Lee Jae-yongas parengtiniame teismo posėdyje nedalyvavo, bet jo advokatas savo kliento vardu paneigė visus kaltinimus kyšininkavimu jungiantis dviem bendrovės padaliniams 2015 metais.

Manoma, kad Lee Jae-yongas iš viso davė 43 mlrd. vonų (37,24 mln. dolerių) kyšių artimam žmogui iš buvusios Pietų Korėjos prezidentės Park Geun-hye aplinkos. Taip Lee Jae-yongas esą siekė įgauti valdžios atstovų pasitikėjimą keičiantis bendrovės vadovybei.

„Samsung“ vadovybei pateikti kaltinimai susiję su prezidentės Park Geun-hye artimos draugės Choi Soon-sil veikla. Anksčiau tyrėjai nustatė, kad pastaroji neteisėtai versdavo stambaus verslo atstovus aukoti milijonines sumas dviem su ja susijusiems nevyriausybiniams fondams.

48-erių metų Lee Jae-yongas kaltinamas nurodęs pervesti į minėtus fondus dideles lėšų sumas mainais į šalies vadovybės paramą. Kaltintojų teigimu, Lee Jae-yongas pervedė 41 mlrd. vonų (36 mln. JAV dolerių) į vieną iš Choi Soon-sil fondų. 

Tyrėjų nuomone, mainais „Samsung“ buvo suteikta parama jungiant keletą bendrovės padalinių, kurių pagrindinis akcijų turėtojas buvo valstybinis pensijų fondas.

Populiariausi