Naujienų srautas

Mokslas ir IT2017.03.09 11:05

Prasideda „Samsung“ vadovo teismas

ELTA 2017.03.09 11:05

Pietų Korėjos teismas ketvirtadienį pradeda pirmąjį faktinio „Samsung“ vadovo Lee Jae-yongo bylos nagrinėjimą. Lee Jae-yongas yra vienas iš įtariamųjų šalį supurčiusiame korupcijos skandale ir yra kaltinamas kyšininkavimu. 

Kaip praneša BBC, Lee Jae-yongas parengtiniame teismo posėdyje nedalyvavo, bet jo advokatas savo kliento vardu paneigė visus kaltinimus kyšininkavimu jungiantis dviem bendrovės padaliniams 2015 metais.

Manoma, kad Lee Jae-yongas iš viso davė 43 mlrd. vonų (37,24 mln. dolerių) kyšių artimam žmogui iš buvusios Pietų Korėjos prezidentės Park Geun-hye aplinkos. Taip Lee Jae-yongas esą siekė įgauti valdžios atstovų pasitikėjimą keičiantis bendrovės vadovybei.

„Samsung“ vadovybei pateikti kaltinimai susiję su prezidentės Park Geun-hye artimos draugės Choi Soon-sil veikla. Anksčiau tyrėjai nustatė, kad pastaroji neteisėtai versdavo stambaus verslo atstovus aukoti milijonines sumas dviem su ja susijusiems nevyriausybiniams fondams.

48-erių metų Lee Jae-yongas kaltinamas nurodęs pervesti į minėtus fondus dideles lėšų sumas mainais į šalies vadovybės paramą. Kaltintojų teigimu, Lee Jae-yongas pervedė 41 mlrd. vonų (36 mln. JAV dolerių) į vieną iš Choi Soon-sil fondų. 

Tyrėjų nuomone, mainais „Samsung“ buvo suteikta parama jungiant keletą bendrovės padalinių, kurių pagrindinis akcijų turėtojas buvo valstybinis pensijų fondas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi