Mokslas ir IT

2017.03.08 19:35

Po „WikiLeaks“ pareiškimo apie CŽA „Apple“ ir „Samsung“ žada šalinti telefonų spragas

BNS 2017.03.08 19:35

Išmaniųjų telefonų gamintojos „Apple“ ir „Samsung“ trečiadienį pažadėjo kuo greičiau pašalinti spragas savo telefonuose reaguodamos į antradienį paskelbtus „WikiLeaks“ dokumentus, kuriuose teigiama, kad JAV centrinės žvalgybos agentūra (CŽA) turi galimybių į juos įsilaužti.

„WikiLeaks“ dokumentuose teigiama, kad CŽA jau prieš kurį laiką aptiko telefonų techninėje ir programinėje įrangoje spragų, kurios leidžia į juos įsilaužti, ir apie tai gamintojų neinformavo.

„Nors mūsų pirminė analizė parodė, kad daugelis spragų, apie kurias kalbama paskelbtuose dokumentuose, buvo pašalinta išleidus mūsų naujausią operacinės sistemos versiją, mes ir toliau dirbame, kad kuo greičiau pašalintume visas identifikuotas spragas, – teigiama „Apple“ pranešime. – Mes visuomet raginame vartotojus atsisiųsti naujausią iOS versiją, kad jų įrenginiuose būtų įdiegti naujausi saugumo naujiniai.“

Panašiai sureagavo ir „Samsung“.

„Mūsų vartotojų privatumo ir mūsų įrenginių saugumo užtikrinimas yra vienas pagrindinių „Samsung“ prioritetų. Mes žinome apie nutekintus dokumentus ir skubiai dirbame šiuo klausimu“, – nurodoma Pietų Korėjos kompanijos pranešime.

Pati CŽA pranešimo nekomentuoja.

„WikiLeaks“ dokumentuose nurodoma, kad CŽA sukūrė daugiau nei 1000 kenkėjiškų programų, kurios leidžia įsilaužti į elektroninius prietaisus ir perimti jų kontrolę. Skelbiama, kad jos buvo naudojamos siekiant įsilaužti į „iPhone“ telefonus bei įrenginius su „Android“ operacine sistema, įskaitant ir JAV prezidento Donaldo Trumpo esą vis dar naudojamą asmeninį telefoną, taip pat įrenginius su „Microsoft“ programine įranga bei išmaniuosius „Samsung“ televizorius.