Mokslas ir IT

2017.02.28 14:22

Ispanijoje vyksta „Mobile World“ kongresas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.02.28 14:22

Po iškilmingo atidarymo, kuriame dalyvavo pats Ispanijos karalius ir spalvingų pirmųjų prezentacijų, šimtus tūkstančių eilinių žiūrovų ir verslininkų pritraukiantis Barselonos kongresas pradėjo darbą. 

Telefonų gamintojai pristatė naujausius savo produktus, pavyzdžiui 4K rezoliucijos ekraną turintį ir beveik tūkstantį kadrų per sekundę galintį filmuoti naujausią „Sony Xperia“ aparatą. Buvo ir savotiškų netikėtumų, pavyzdžiui, legendinė „Nokia“ nusprendė dar kartą išleisti ne mažiau legendinį modelį 3310. Jis buvo labai populiarus prieš kokius 15 metų ir suomiai nutarė išnaudoti šią nostalgiją.

Kita vertus, telefonai jau nebėra pagrindinis visos šios milijardinės pramonės variklis. Didžiosios telekomunikacijų bendrovės stengiasi perimti televizijų, duomenų valdymo ir kitas perspektyvias technologijas. „Deutsche Telekom“ pademonstravo nuotolinį robotų valdymą per greičiausią 5G ryšį, o ispanų „Telefonica“ parodė nuotolinio transporto valdymo už 70 kilometrų technologiją, nors tam vis dar reikia specialių ryšio linijų ir galingų kompiuterių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.