Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

„Samsung“ kuria mintimis valdomą planšetinį kompiuterį

15min.lt 2015.09.08 13:45

Pietų Korėjos kompanija „Samsung“ atlieka eksperimentus su mintimis valdomu planšetiniu kompiuteriu, kuris, tikimasi, kardinaliai pakeis elektronikos rinką.

Pietų Korėjos kompanija „Samsung“ atlieka eksperimentus su mintimis valdomu planšetiniu kompiuteriu, kuris, tikimasi, kardinaliai pakeis elektronikos rinką.

Su JAV tyrėjais bendradarbiaujanti „Samsung“ pademonstravo, kaip galima įjungti aplikaciją ir valdyti planšetinį kompiuterį sukoncentruojant dėmesį. Demonstracijos metu žmogus mintimis įjungė muzikos grotuvą, sustabdė ir vėl paleido muzikos įrašą. Planšetinis kompiuteris suprato ne tik mintimis siunčiamas valdymo komandas, bet ir teiginius, apie kuriuos jis galvojo, skelbia Technologyreview.com.

Norėdamas valdyti įrenginį mintimis žmogus turi dėvėti specialią kepurę, kurioje įmontuoti smegenų veiklą fiksuojantys elektrodai. Jos prototipas neatrodo itin patraukliai, bet mokslininkai žada sukurti patogesnį kepurės variantą.

Toks planšetinis kompiuteris būtų nepakeičiamas žmonėms, turintiems motorikos sutrikimų.

„Samsung“ tyrėjas Insoo Kimas teigia, kad įrenginių valdymas mintimis yra elektronikos ateitis.

„Prieš keletą metų vienintelis būdas valdyti telefoną buvo nedidelė klaviatūrą. Dabar vartotojai gali juos valdyti naudodami balso komandas, prisilietimus, gestus ir akių judesius, – pastebi I.Kimas. – Papildomi būdai valdyti įrenginius suteiks daugiau patogumo ir didesnes galimybes.“

Dalį išmaniojo telefono „Samsung Galaxy S4“ funkcijų jau galima valdyti akimis, pavyzdžiui, pristabdyti vaizdo įrašo peržiūrą nusisukus nuo ekrano ar slinkti interneto svetainės turinį žiūrint į ekrano apačią.

„Samsung“ nurodo, kad valdant planšetinį kompiuterį mintimis vieno veiksmo pasirinkimas užtrunka apie 5 sekundes, o užduočių vykdymo tikslumas siekia 80–95 proc.

Mintimis valdomų įrenginių rinka domina ir kitas kompanijas, o smegenų aktyvumą stebinčiais įrenginiais jau prekiauja tokios kompanijos kaip „NeuroSky“ ir „Emotiv“.