Mokslas ir IT

2017.02.24 12:36

Rusijos krovininis erdvėlaivis susijungė su TKS

Rusijos nepilotuojamas krovininis erdvėlaivis, gabenantis maisto ir įrangos astronautams krovinį, penktadienį sėkmingai susijungė su Tarptautine kosmine stotimi (TKS).

Šis erdvėlaivis trečiadienį sėkmingai iškilo į kosmosą iš Baikonuro kosmodromo Kazachstane, ir tai yra pirmas jo skrydis po panašus tipo laivo avarijos praeitų metų gruodžio 1-ąją, kai dėl raketos gedimo „Progress 65“ nesugebėjo pakilti į reikiamą aukštį ir sudegė atmosferoje.

Ketvirtadienį Tarptautinės kosminės stoties astronautai panaudojo robotizuotą ranką ir sėkmingai pasigavo bei prijungė prie stoties privačios amerikiečių kosmoso kompanijos „SpaceX“ krovininį laivą „Dragon“.

Gruodžio mėnesį ankstesnis „Progress“ kelios minutės po starto prarado ryšį su Žeme ir sudegė atmosferoje virš Sibiro.

Įsteigta tyrimo komisija sausio mėnesį padarė išvadą, kad avariją nulėmė raketos „Sojuz“ trečios pakopos variklio suirimas dėl vidun patekusių „pašalinių medžiagų“ arba „surinkimo klaidos“.

Kitas pilotuojamas skrydis į TKS planuojamas balandžio 20 dieną iš Baikonūro. Iš pradžių šis skrydis buvo planuojamas kovo pabaigoje.

Rusija šiuo metu yra vienintelė šalis, rengianti pilotuojamus kosminius skrydžius į TKS, kurie taip pat vykdomi naudojantis raketomis „Sojuz“.

Rusijos kosmoso industrija pastaraisiais metais patyrė virtinę nesėkmių, o naują jos kosmodromą „Vostochnyj“ Tolimuosiuose Rytuose persekiojo korupcijos skandalai.