Mokslas ir IT

2017.02.23 12:39

„Apple“ darbuotojai balandį pradės kurtis naujame „erdvėlaivyje“

BNS 2017.02.23 12:39

JAV technologijų milžinė „Apple“ trečiadienį pranešė, kad jos darbuotojai balandį pradės kurtis futuristiniame naujame „erdvėlaivyje“ – naujoje „Apple Park“ pavadintoje būstinėje Silicio slėnyje, kurios vizija gimė velioniui „Apple“ įkūrėjui Steve`ui Jobsui.

Manoma, kad daugiau nei 12 tūkst. darbuotojų perkėlimas į naują „kūrybiškumo ir bendradarbiavimo centrą“ trūks iki metų pabaigos.

„Steve`o turėta „Apple“ vizija driekiasi toliau už laiką, kuri jis praleido su mumis“, – sakė „Apple“ vadovas Timas Cookas. – Jis norėjo, kad „Apple Park“ būtų inovacijų namai daugeliui ateinančių kartų.“

175 akrų (0,7 kvadratinio kilometro) ploto teritorijoje pastatytas žiedo formos stiklinis pastatas, apsuptas parko. Energija jam tiekiama tik iš atsinaujinančių šaltinių. Teritorijoje taip pat veiks sporto centras, tyrimų laboratorija, lankytojų centras. Čia bus įrengti pasivaikščiojimo takai, vaismedžių sodas.

„Mūsų naujoji būstinė buvo projektuojama ir statoma su tokiu pačiu entuziazmu ir principais, kurie būdingi mūsų produktams“, –sakė „Apple“ vyriausiasis projektuotojas Jony Ive`as.