Mokslas ir IT

2017.02.15 17:14

Ateities „Wi-Fi" žada esmines permainas

DELFI.lt 2017.02.15 17:14

Įprastas „Wi-Fi“ standartas 802.11ac rinkoje jau yra pakankamai ilgai, kad įsitvirtintų beveik visuose mobiliuosiuose ir nešiojamuosiuose kompiuteriuose, išskyrus pačius pigiausius modelius. Tikėtina, kad šis standartas dar bus naudojamas bent keletą metų, bet jau aiškėja, kas galėtų jį pakeisti.  

Bendrovė „Qualcomm“ pristatė dvi naujas mikroschemas, skirtas naujam 802.11ax standartui. Vienas jų, kodu IPQ8074, yra 14 nm, ir galėtų būti taikomas belaidžio ryšio skirstytuvams ir interneto prieigos taškams. Numatoma, kad jis gali užtikrinti didžiausią iki 4,8 Gbps duomenų perdavimo spartą aštuoniais 5 GHz srautais ir keturiais 2,4 GHz srautais, rašo arstechnica.com. Visgi tikėtina, kad prognozuojama duomenų perdavimo sparta gali šiek tiek skirtis nuo tikrovės.

Klientams pristatyta QCA6290 mikroschema, kuri turėtų būti naudojama nešiojamuosiuose kompiuteriuose ir išmaniuosiuose telefonuose. Ji turėtų užtikrinti didžiausią 1,775 Gbps duomenų perdavimo spartą naudojant du 2,4 GHz srautus.

„Qualcomm“ nėra pirmieji, pristatę šio standarto produktus, bet kol kas ji yra didžiausia tai padariusi įmonė. Klientų įrenginiams skirta mikroschema QCA6290 yra pirmasis pristatytas įrenginys, palaikantis šį standartą. Galutinė 802.11ax specifikacija dar nėra baigta ir to nesitikima iki 2019-ųjų, tačiau įrangos gamintojai vis paskelbia apie išleidžiamus su būsimomis technologijomis suderinamus įrenginius.

Pasikeitus „Wi-Fi“ standartui, pirmiausia galima tikėtis duomenų spartos šuolio, tačiau pagrindinis dėmesys skiriamas padidinti bendrą tinklo pajėgumą arba, paprastai kalbant, sukurti galimybę vienu metu internetu naudotis daugiau vartotojų. Tai labai svarbu planuojant, kad namuose prie interneto bus prijungta vis daugiau daiktų. Taip pat tai pagerins interneto naudojimosi galimybes traukiniuose, viešbučiuose ir kitose viešose vietose.