Mokslas ir IT

2017.02.13 19:30

Lietuvių kuriamos VR technologijos: padeda svaigstant galvai ir ieškant būsto

Virtualiosios realybės technologija – tai ateitis, sako verslininkai. Viso pasaulio inovacijų kompanijos ir mokslininkai ieško naujų – įvairesnių ir platesnių – jos pritaikymo galimybių. Lietuvių kūrėjai pirmieji sugalvojo, kaip vadinamuosius VR akinius naudoti nekilnojamojo turto sektoriuje ir medicinoje. 

Virtualiosios realybės akiniai pasaulyje daugiausiai tebenaudojami pramogai, bet kuo toliau, tuo daugiau verslų ir akademinių bendruomenių galvoja, kaip juos pritaikyti ne tik smagumynams, o gauti praktinės naudos.

Simuliacijos karinei pramonei, kitokie mokymai, o kelerius pastaruosius metus VR įrenginiai – ir medicinos rinkoje.

Lietuviai verslininkai „Aresi Labs“ kartu su medikais sukūrė naują aplikaciją. Ji skirta vienam iš galvos svaigimų – vertigo – gydyti. Nuo šio svaigimo kenčia apie 2 proc. populiacijos, nors gydytis esą visai nesudėtinga.

Kita pritaikymo sritis – nekilnojamojo turto rinka. VR technologijos leidžia virtualiai pasivaikščioti po butą, kai namas dar net nepastatytas ir fiziškai nėra ką apžiūrėti. Perkantys būstą iš brėžinių, anot verslininkų, gali susivokti, kaip maždaug iš tikrųjų atrodys jų būsima gyvenamoji vieta.

Daugiau apie tai – reportaže.