Mokslas ir IT

2017.02.08 11:05

„Youtube“ netrukus leis tiesiogines transliacijas iš mobiliųjų

ELTA 2017.02.08 11:05

„Alphabet“ priklausantis internetinių vaizdų portalas „Youtube“ artimiausiu metu leis savo naudotojams transliuoti tiesiogines transliacijas iš mobiliųjų telefonų, siekdamas konkuruoti su analogišką funkciją seniau įdiegusiu „Facebook“, praneša „Reuters“.

Tačiau bent kol kas ši paslauga bus siūloma tik labiau žinomiems „Youtube“ naudotojams – tam, kad galėtų tiesiogiai transliuoti iš telefono, naudotojo kanalas turės turėti bent 10 tūkst. prenumeratorių.

„Youtube“ taip pat paleido funkciją, pavadintą „Super Chat“ – šios funkcijos pagalba susimokėję naudotojai galės išskirti savo pranešimus iš kitų.

Bet kuris naudotojas, žiūrintis transliaciją, turės galimybę nusipirkti pažymėtus pranešimus, kurie kelioms valandoms bus patalpinami į geriausiai matomas diskusijų lango vietas.

Tiesioginės interneto transliacijos tampa vis svarbesne rinkos dalimi, o kompanijos visomis išgalėmis siekia gauti teises transliuoti tokius renginius kaip „Grammy“ muzikos apdovanojimai ar „Oskarai“.

„Youtube“ gyvas transliacijas savo portale paleido dar 2011-aisiais, tačiau „Facebook“ aplenkė juos mobiliųjų transliacijų srityje, kur 2015-aisiais pristatė „Facebook Live“ funkciją.

Tuo tarpu socialinis tinklas „Twitter“ tokio pobūdžio transliacijas pradėjo pernai.