Mokslas ir IT

2017.02.02 10:14

Virtualią „Tesla“ gamyklą Lietuvoje pastatęs jaunuolis: tai tik mažytis žingsnis

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.02.02 10:14

Sekmadienį virtualiai atidaryta atkurtoje Kruonio laisvojoje ekonominėje zonoje iškilusi Nevadoje (JAV) egzistuojančios „Tesla Gigafactory“ gamyklos replika. Ją per 36 valandas pastatė susivienijusi Lietuvos kompiuterinių žaidimų žaidėjų bendruomenė.

Ji, anot laidoje „Labas rytas, Lietuva“ besisvečiavusio kompiuterinių žaidimų kūrėjo Dariaus Kniūkštos, siekia apie 100 tūkst. narių, o gamyklos statyba buvo lyg pritarimas Lietuvos valdžios pozicijai dėl tokių investuotojų, kaip „Tesla“, pritraukimo.

„Buvo surinkta 25 žmonių grupė, kurių amžius svyravo nuo 13 iki 30 metų. Didžioji dalis gamyklos statytojų jau buvo darę panašius projektus anksčiau, tik kur kas mažesniu mastu“, – apie gamyklos statybos procesą pasakoja vienas jos kūrėjų D. Kniūkšta.

Šeštadienį ir sekmadienį 36 valandas trukusį statybos procesą visam pasauliui tiesiogiai transliavo dešimt įtakingų Lietuvos „Youtube“ ir „Twitch“ platformų transliuotojų, tačiau visas dėmesys projektui ir jo mastas, anot laidos svečio, ateityje nublanks.

„Tai tik mažytis žingsnis. (...)Šis projektas ateityje nublanks. Virtuali realybė yra daug stipresnė nei mūsų realybė“, – prognozuoja D. Kniūkšta.

Daugiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.