Naujienų srautas

Mokslas ir IT2017.01.26 15:49

Kanadietė šešias dienas ligoninėje išgyveno be plaučių

ELTA 2017.01.26 15:49

Viena moteris ligoninėje Kanadoje šešias dienas išgyveno be plaučių. Medikai praėjusį balandį tuomet 32-ejų Melissai Benoit sunkaus uždegimo apimtus plaučius išoperavo, pranešė Toronto ligoninė, kuria remiasi agentūra dpa.

Tada, panaudojant specialią techniką, be kita ko, širdies-plaučių aparatą, šešias dienas buvo palaikoma kanadietės gyvybė, o tuomet pacientei persodinti donoro plaučiai. Tokios procedūros iki šiol niekada nėra buvę. Apie šį atvejį rašo ir specializuotas žurnalas „The Journal of Thoracic Cardiovascular Surgery“.

Operacija buvo „drąsus žingsnis ir didelis iššūkis“, sakė vyriausiasis chirurgas Shafas Keshavjee. Tačiau esą reikėjo priimti sprendimą, nes moteris būtų mirusi. M. Benoit jau daug metų sirgo medžiagų apykaitos liga – cistine fibroze. Be to, ją užpuolė plaučių uždegimas. Plaučiai nebūtų atsigavę, todėl vienintelė išeitis buvo plaučių transplantacija.

Tačiau tuo metu M. Benoit, kuri yra ištekėjusi ir turi mažą dukrelę, būklė nebuvo pakankamai stabili transplantacijai. Būklė stabilizavosi tik pašalinus uždegimo apimtus plaučius. Operacija truko 9 valandas, joje dalyvavo 13 gydytojų ir slaugytojų.

Uždegimo apimti plaučiai buvo kieti kaip futbolo kamuoliai, pasakojo chirurgas. Anot jo, buvo techniškai sudėtinga juo išimti. Praėjus vos kelioms valandoms po operacijos, moteris jau jautėsi geriau. Jos gyvybę palaikė daugybė aparatų. Po šešių dienų kanadietei buvo transplantuoti donoro plaučiai. Nuo tada jos būklė nuolat gerėjo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi