Mokslas ir IT

2017.01.25 13:11

Baltijos šalių startuoliai diskutuos apie žmogiškąją technologijų pusę

LRT.lt 2017.01.25 13:11

Rygoje susitiks Baltijos šalių startuolių įkūrėjai, investuotojai, mentoriai ir technologijų entuziastai. Šeštus metus iš eilės organizuojamos technologijų ir startuolių konferencijos „TechChill“ programos kryptis – Žmogiškoji technologijų pusė (angl. The Human Side of Tech). Daugiau nei 40 pranešėjų iš viso pasaulio dalinsis asmeninėmis geromis ir blogomis patirtimis apie darbą technologijų versle, rašoma pranešime spaudai. 

„TechChill“ pranešimai bus pristatomi dvejose scenose ir skirstomi į tris pagrindines temas. Pirmąją konferencijos dieną „Highway“ scenoje bus kalbama tema „Verslumo statybinė medžiaga“ (angl. The Building Blocks of Enterpreneurship) – praktinius sėkmingo verslo kūrimo aspektus, išskaidytus į 3 dalis. Pirmos dienos metu savo įžvalgomis dalinsis „Startup Sesame“ vadovas Benas Costantinis, „Zalando SE“ inovacijų vadovas Marcas Lamikas, „Pirate Summit“ įkūrėjas Tillas Ohrmannas ir dar daug kitų.

Antrąją konferencijos dieną bus kalbama pagrindine renginio tema „Žmogiškoji technologijų pusė“  (angl. The Human Side of Tech), išskaidžius ją į 3 blokus.

„TechCrunch“ redaktorius Mike`as Butcheris, kalbės apie savo palaikymą „TechFugees“ iniciatyvai, o „Edurio“ įkūrėjas Ernestas Jenavsas kartu su sveikatos technologijų startuolio „Clue“ produkto viceprezidente Stephanie Kaiser aptars technologijų įtaką mūsų visų gyvenimams. 

„Prezi“ bendraįkūrėjas Peteris Halacsys, „MobileIron“ startuolio bendraautorius Bobas Tinkeris, „Wonderloop“ vadovė Hanna Aase  ir „Eventtus“ bendraįkūrėja Mai Medhat papasakos ne tik malonias asmenines istorijas apie kelią į sėkmę. Taip pat vyks diskusija, kurioje savo įžvalgomis apie Baltijos šalių startuolių ekosistemą dalinsis regiono startuolių įkūrėjai.

Antrojoje „Underground“ scenoje bus apžvelgiamos technologijų tendencijos ir industrijos naujienos, tokios kaip virtuali realybė, dirbtinis intelektas ir kriptovaliutos. Dienos akcentas šioje scenoje – istorijos apie žlugusius startuolius ir padarytas klaidas tiesiai iš jų įkūrėjų lūpų. 

Oficialioji programa pasibaigs „StartupWiseGuys Pitch Academy“ dalyvavusių startuolių pristatymais dėl galimybės laimėti kelionę į Silicio slėnį ir ten susitikti su potencialiais investuotojais.

„TechChill“ konferencijos metu Rygoje įvyks ir kitas startuolių ateičiai itin svarbus renginys „Riga Venture Summit, pakviesiantis Baltijos šalių startuolių politikos atstovus, startuolių įkūrėjus, įsitvirtinusių kompanijų vadovus ir patyrusius investuotojus pasidalinti idėjomis bei aptarti galimus sprendimus, padėsiančius spartesniam startuolių vystymuisi ir investicijų pritraukimui į Baltijos šalių regioną.

Konferencija „TechChill“ vyks vasario 9–10 dienomis Latvijos nacionalinėje bibliotekoje.