Mokslas ir IT

2017.01.24 14:40

Nepaisant „Galaxy Note 7“ fiasko, „Samsung“ pelnas išaugo 50 proc.

ELTA 2017.01.24 14:40

„Samsung Electronics“ kompanijos pelnas per paskutinius tris 2016-ųjų mėnesius išaugo net 50 proc., nepaisant fiasko, kurį kompanija patyrė dėl „Galaxy Note 7“ telefonų, skelbia BBC.

7,2 milijardo pelnas paskutinįjį praėjusių metų ketvirtį yra didžiausias kompanijai nuo 2013-ųjų metų, nepaisant to, kad spalį „Samsung“ buvo priversti iš rinkos išimti „Galaxy Note 7“ telefonus, kadangi kai kurie prietaisai dėl savo baterijų užsiliepsnodavo.

Didžiausiai pasaulio išmaniųjų telefonų gamintojai „Galaxy Note 7“ išėmimas iš rinkos kainavo apie 5,3 mlrd. dolerių, tačiau kompanija sugebėjo atsigriebti kitose srityse. Taip pat pastebima, kad, nepaisant užsiliepsnojančių telefonų, „Samsung“ reputacija nekrito tiek, kiek buvo galima tikėtis.

„Samsung“ yra didžiausia pasaulyje atminties lustų gamintoja, lenkianti tokias įmones kaip „Toshiba“, kai šių prekių poreikis stipriai auga.

Be to, kompanijai į naudą išėjo ir sustiprėjęs doleris – vonas dolerio atžvilgiu pastaruoju metu krito, tad kai kuriems Pietų Korėjos gamintojams trumpuoju laikotarpiu tai išėjo į naudą.