Mokslas ir IT

2017.01.19 11:16

V. Lašas: „Tesla“ atėjimas reikšmingai pakeistų šalies ekonomikos ir emigracijos rodiklius

Jei į Lietuvą ateitų tokio lygio kompanijos kaip „Tesla Motors“, tai būtų didelis postūmis keliasdešimt procentų ar net keliais kartais pakelti Lietuvos ekonomikos parametrus bei pakeisti emigracijos kryptį, sako verslininkas Vladas Lašas.

Verslininkas, kuris neseniai pristatė idėją pakviesti „Tesla Motors“ Lietuvoje kurti akumuliatorių gamybos padalinį, sako, kad šios kompanijos įkūrėją Eloną Muską pažįsta asmeniškai ir žavisi jo siekiais. Anot V. Lašo, E. Muskas, turintis inžinierinį išsilavinimą, siūlo idėjas, kurios reikalingos dabartinei visuomenei: saulės energijos panaudojimas, ateities transportas, kuris važiuoja savarankiškai.

„Norėdami, kad Lietuva irgi sparčiai keistųsi, kad Lietuvoje būtų gerų, įdomių, gerai atlyginamų darbų, turime bendradarbiauti su tokiais lyderiais, kurie keičia pasaulį“, – teigė V. Lašas.

Ličio jonų akumuliatorių gamyklą Nevadoje įkūręs E. Muskas pernai pranešė ieškantis Europoje vietos, kur galėtų įkurti panašaus tipo gamyklą.

V. Lašas turi minčių pritraukti į Lietuvą ir „Intel“, BMW kompanijas, kurios šiuo metu užsiima technologijų, skirtų savarankiškai vairuojančių automobilių, kūrimu. Verslininkas tikina, kad lietuviai galėtų prisidėti prie tokių technologijų kūrimo, nes turime stiprią programuotojų bendruomenę.

Visas pokalbis su verslininku – įraše.