Mokslas ir IT

2017.01.19 09:05

Kuri – mielas robotukas namams

robotika.lt 2017.01.19 09:05

Prieš du metus „Mayfield robotics“ paskelbė, kad kuria ypatingą robotą, tačiau neatskleidė tikslių ketinimų. Ilgai lauktas produktas pristatytas visai neseniai. Kuri – robotas namams, už vos kelis šimtus dolerių.

Po kompanijos pranešimo apie siekį sukurti robotą, labiausiai intrigavo surinkta specialistų komandą – procesui vadovavo geriausi specialistai iš „Willow garage“ ir „Bosch“. Iš viso „Mayfield robotics“ šiam tikslui nusamdė bent 40 ekspertų.

Galutinis stiprios komandos rezultatas – Kuri, rašo spectrum.ieee.org. Robotas yra puses metro ūgio, sveria 6 kilogramus. Kaip teigiama kompanijos pranešime, jis sukurtas taip, kad turėtų savo asmenybę, būtų atidus ir mobilus.

Kuri įmontuota kamera, mikrofonas, garsiakalbiai ir įvairūs jutikliai. Kuri lazerių pakalba gana tiksliai nustato kliūtis kelyje, kuriuo juda, turi išvystytą navigaciją. Tai reiškia, kad robotas gali susidaryti jūsų namų žemėlapį ir tiksliai žinoti, kur kokie daiktai laikomi.

Kuri turi „veidą“, gali atpažinti kalbą. Jo bendravimas su žmonėmis yra panašus į garsųjį robotą R2D2 – naudojami įvairūs pypsėjimai ir švieselės.

Nors Kuri masinė gamyba dar nepradėta, jau dabar galima jį užsisakyti, palikus 100 dolerių užstatą. Iš viso jo kaina – 699 doleriai.