Naujienų srautas

Mokslas ir IT2017.01.13 12:28

Startuolių komandos iš Baltijos šalių susitiks Rygoje

LRT.lt 2017.01.13 12:28

Vasario 9–10 dienomis Rygoje jau šeštus metus iš eilės įvyks startuolių ir technologijų konferencija „TechChill“. Prasidėjęs nuo mažo technologijų entuziastų susitikimo 2012 metais, šiemet „TechChill“ renginys tikisi sukviesti virš 1000 dalyvių ir juos nustebinti iš viso pasaulio kampelių atvykusių daugiau nei 40 pranešėjų istorijomis ir naujausiomis įžvalgomis. Nepaisant konferencijos augimo, pradinis tikslas dalintis žiniomis bei paskatinti užmegzti naujus ryšius, taip būtinus startuolio judėjimui į priekį, išlieka nepakitęs.

Konferencijos metu ant „TechChill“ scenos lips tikri technologijų gigantai: „Prezi“ prezentacijų kūrimo įrankio bendraautorius Peteris Halacsy, vienos iš didžiausių pasaulyje mobiliųjų technologijų kompanijos „MobileIron“ įkūrėjas Bobas Tinkeris, technologijų naujienų portalo „TechCrunch“ redaktorius Mike`as Butcheris, vienas pirmųjų „Google“ žmogiškųjų išteklių specialistų Europoje Davidas Bizeris, „TopTal“ bendruomenės vadovė Europai Asia Lindsay, pirmaujančio Izraelio investicinio fondo „Aleph VC“ finansų vadovė Yael Elad ir dar daug kitų industrijos nuomonės lyderių.

Savo įžvalgomis taip pat dalinsis vieni sėkmingiausių Baltijos šalių startuolių įkūrėjų: edukacinio įrankio „Edurio“ bendraįkūrėjas Ernests Jenavs ir startuoliui „Printful“ vadovaujantis Davis Siksnans. Pastarasis startuolis tik ką atidariusiam antrą gamyklą JAV bei įdarbinusiam daugiau nei 130 darbuotojų.

„TechChill“ konferencija organizuojama dviejose scenose, kuriose per dvi dienas bus aptariamos šios pagrindinės temos: „The Building Blocks of Entrepreneurship” (liet. Verslumo statybinė medžiaga) – praktiniai verslo pradžios apsektai ir „The Human Side of Tech” (liet. Žmogiškieji startuolio kūrimo faktoriai) – asmeniniai išbandymai, su kuriais susiduria pradedantieji verslininkai. Taip pat antrąją konferencijos dieną „Underground“ scenoje pranešėjai kalbės apie technologijų naujienas ir žmonijos laukiančius iššūkius, tokius kaip dirbtinis intelektas, virtualioji realybė ir kt.

Konferencijos dalyviai turės gausybę galimybių užmegzti naudingus ryšius bei pristatyti savo produktą potencialiems pirkėjams, investuotojams ir žiniasklaidai. Startuoliai kviečiami registruotis susitikimams su tarptautiniais investuotojais ir investicinių fondų atstovais, pakviestais konferencijos organizatorių, tuo tarpu dalyviai „Startup Expo“ (liet. Startuolių ekspozicijoje) konferencijos metu galės susipažinti su naujausiais technologiniais sprendimais, sukurtais Baltijos šalyse.

Startuolių komandos taip pat yra kviečiamos dalyvauti „Pitch Battle“ – startuolių varžybose. Penkiems geriausiai pasirodžiusiems startuoliams bus suteikiama galimybė užlipti ant didžiosios scenos ir pristatyti savo idėją daugiau nei 1000 konferencijos lankytojų, investuotojų ir žiniasklaidos atstovų bei tuo pačiu varžytis dėl pagrindinio prizo – apmokamos kelionės į Silicio slėnį ir susitikimo su potencialiais investuotojais.

2014 m. „TechChill“ konferencijoje vykusios varžybos buvo itin sėkmingos lietuvių startuoliui „TrackDuck“ – laimėjęs varžybas startuolis po mažiau nei mėnesio paskelbė apie gautą 200 tūkst. eurų investiciją.

„TechChill“ konferencijos metu Rygoje įvyks ir kitas startuolių ateičiai svarbus renginys – Riga Venture Summit – pakviesiantis Baltijos šalių politikos atstovus, startuolių įkūrėjus, įsitvirtinusių kompanijų vadovus ir patyrusius investuotojus pasidalinti idėjomis bei aptarti galimus sprendimus, padėsiančius spartesniam startuolių vystymuisi ir investicijų pritraukimui į Baltijos šalių regioną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi