Naujienų srautas

Mokslas ir IT2017.01.13 09:57

„Įdomioji inžinerija“: ateityje pamatysime naujų formų tiltus

LRT.lt 2017.01.13 09:57

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau ketvirtus metus organizuojamas makaronų tiltų konkursas. Statybos inžinerijos studentams, statantiems patvarius tiltų modelius iš makaronų, ko gero šis maisto produktas jau primena ne studentišką gyvenimą, o priešingai – rimtų, inžinerinių sprendimų taikymą praktikoje. Griežtomis taisyklėmis pasižymintis konkursas, nors ir skamba šmaikščiai, reikalauja daug pastangų ir pasirengimo, rašoma pranešime spaudai.

VGTU Statybos fakulteto prof. dr. Algirdas Juozapaitis atskleidė, kaip naujausios technologijos šiandien leidžia numatyti galimus tiltų pažeidimus. Taip pat pristatė ateities tiltų statybines medžiagas, kurios galimai pakeis tiltuose naudojamas plienines konstrukcijas.

Kokie tiltų tipai egzistuoja šiandien? Iš kokių medžiagų jie yra gaminami ir kas mūsų laukia ateityje? Su tiltų subtilybėmis bei jų gausa kviečia susipažinti „Mokslo sriubos” komanda.

„Įdomioji inžinerija“ yra laidos „Mokslo sriuba“ dalis. „Mokslo sriubą“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 10:00 val. per LRT KULTŪRĄ. Laida kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi