Mokslas ir IT

2022.01.13 09:39

„Telia“ Vilniuje jungia 5G ryšį komerciniais dažniais

LRT.lt2022.01.13 09:39

Trejus metus 5G technologiją Lietuvoje testuojanti bendrovė „Telia“ pradeda naudoti jau turimus komercinius dažnius 5G paslaugoms. Naujos kartos ryšio technologiją „Telia“ diegia 2100 MHz dažnių ruožo atkarpoje. Vilniuje su komerciniais dažniais jau veikia 20 bazinių stočių, rašoma mobiliojo ryšio operatoriaus siųstame pranešime žiniasklaidai.

Pirmųjų komercinių 700 MHz ruožo dažnių aukcionų tikimasi jau šiemet, tačiau „Telia“ 5G komercinį 5G ryšį Vilniuje aktyvavo panaudodama savo iš anksčiau turimą 2100 MHz dažnių ruožo atkarpą.

„Žengiame į naują, jau komercinio 5G ryšio plėtros etapą Lietuvoje. Tai yra svarbus signalas ne tik vartotojams, bet ir įrangos gamintojams – Lietuvoje 5G technologija tampa vis brandesnė. Pridėję 5G technologijai skirtus komercinius dažnius, tikrai galėsime pasiūlyti 5G paslaugas dar didesnei vartotojų grupei su dar daugiau įrenginių“, – sako „Telia“ vadovas Danas Strombergas.

Dabartinius 2100 MHz dažnius 5G ryšiui bendrovė pirmiausiai aktyvavo 20-yje bazinių stočių Vilniuje, jų signalas aprėpia Antakalnio, Saulėtekio ir Naujosios Vilnios mikrorajonus. Naujos kartos technologija veikia „Dynamic Spectrum Sharing“ režimu, jis leidžia paraleliai naudoti tą patį dažnių ruožą tiek 4G, tiek ir 5G ryšiui.

„Telia“ jau anksčiau skelbė, kad visoje Lietuvoje atnaujino savo mobiliojo tinklą ir per praėjusius metus įdiegė per 450 naujos kartos „Ericsson“ bazinių stočių. Tai leido operatoriaus turimus 2100 MHz dažnius panaudoti tiek 4G, tiek 5G ryšio technologijoms. Nors šis funkcionalumas be papildomo dažnio ypač didelio spartos šuolio nepadarys, tačiau klientai pajaus kitus 5G privalumus, tokius kaip mažesnė delsa ar didesnė aprėptis. Taip pat savo telefonų ekranuose žmonės matys jau nebe 4G ar LTE prierašą, o 5G.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt