Mokslas ir IT

2016.12.28 12:47

„Android“ kenkėjas vagia milijonus „Google“ paskyrų

LRT.lt 2016.12.28 12:47

Antivirusinių programų „eScan“ kūrėjai perspėja, kad atrastas naujas kenkėjas, kuris atakuoja išskirtinai „Android“ įrenginius ir vagia vartotojų prisijungimus prie „Google“ paskyros. Kenkėjiška programa, simboliškai pavadinta „Gooligan“ vardu, užkrečia beveik 74 proc. mobiliųjų įrenginių, veikiančių su „Android“ 4.0 ir 5.0 operacinės sistemos versijomis, informuojama pranešime spaudai.  

Specialistų teigimu, šių atakų metu dažniausiai vagiami vartotojų el. paštai ir kiti autentifikaciją patvirtinantys duomenys, kurie padeda prisijungti prie pagrindinių duomenų, esančių „Gmail“, „Google Photos“, „Google Docs“ bei kitų programų ir paslaugų.

Po išsamios analizės paaiškėjo, kad pirmasis „Gooliga“n kodas pasirodė šių metų rugpjūtį ir nuo to laiko įsilaužia į daugiau nei 13 000 įrenginių kiekvieną dieną. Tyrimas atskleidžia, kad apie 57 proc. iš šių įrenginių yra Azijoje, o 9 proc. atvejų užfiksuoti Europoje.

Pasak tyrėjų, „Android“ įrenginys yra užkrečiamas, kuomet yra atsiunčiama ir įdiegiama „Gooligan“ kodu infekuota programėlė. Taip pat paspaudus ant virusuotos nuorodos, kuri lygiai taip pat gali apkrėsti „Android“ įrenginį.

Apkrėtę įrenginį, sukčiai perima jo kontrolę, diegia apgaulingas finansines programėles iš „Google“ Play parduotuvės ir jas įvertina už vartotojus.