Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.09.08 13:45

Muzika ir lopšinės gerina neišnešiotų kūdikių vystymąsi

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Tyrimas rodo, kad muzika – ypač lopšinės – padeda vystytis neišnešiotiems kūdikiams, kurie gydomi naujagimių intensyvios terapijos skyriuje, rašo Medical News Today.

Tyrimas rodo, kad muzika – ypač lopšinės  – padeda vystytis neišnešiotiems kūdikiams, kurie gydomi naujagimių intensyvios terapijos skyriuje, rašo Medical News Today.

Mokslininkų grupė iš Beth Israel medicinos centro (JAV) nustatė, kad muzika reguliuoja neišnešiotų kūdikių širdies ritmą ir kvėpavimą, gerina jų maitinimosi įgūdžius bei miegą. Be to, mokslininkai tvirtina, kad mažylio tėvų dainuojamos lopšinės stiprina ryšį tarp jų ir kūdikio.

Tyrimo metu buvo stebimi 272 neišnešioti kūdikiai intensyvios terapijos skyriuose vienuolikoje ligoninių. Mokslininkai analizavo, kaip trijų skirtingų rūšių muzika veikia kūdikius, kurie gimė būdami 32 savaičių amžiaus (jiems buvo diagnozuoti kvėpavimo sutrikimai ir sepsis).

Muzikos terapeutai naudojo specialius įrenginius, skleidžiančius vandenyno šniokštimo imitavimą ir širdies dūžių garsus, kuriuos girdi dar negimę kūdikiai. Šių garsų naujagimiai turėjo klausytis kelis kartus per dvi savaites. Be to, muzikos terapeutai ir tėveliai jiems dainavo lopšines.

Nustatyta, kad dėl muzikos terapijos gerėjo ne tik kūdikių sveikata, bet ir mažėjo jų tėvelių patiriamas stresas.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi