Mokslas ir IT

2016.12.22 11:35

Informacinių technologijų įmonės plėtrai renkasi Kauną

LRT.lt2016.12.22 11:35

Plėsdamos savo veiklą informacinių technologijų (IT) bendrovės kaip alternatyvą Vilniui vis dažniau renkasi Kauną, rašoma pranešime spaudai. Nekilnojamojo turto vystytoja „YIT Kausta“ pasirašė biurų nuomos sandorius su informacinių technologijų bendrovėmis „Teltonika“ ir „Virtustream“, priklausančia didžiausiai pasaulyje privačiai valdomai IT įmonių grupei „DELL Technologies“. 

Vos prieš kelis mėnesius pradėjusi statyti modernų verslo centrą bendrovė jau išnuomojo daugiau nei 2600 kv. m būsimo pastato ploto.

2017 m. pavasarį baigus verslo centro B66 Kaune, K. Baršausko gatvėje, šalia KTU „Santakos“ slėnio, statybas trečiame ir ketvirtame pastato aukštuose įsikurs daiktų interneto sprendimų bendrovė „Teltonika“, numačiusi čia sukurti daugiau nei 100 naujų darbo vietų, taip pat į naujas patalpas persikels ir neseniai studentams duris atvėrusi „Teltonikos IoT akademija“. Iš viso bendrovės padaliniuose Vilniuje ir Kaune šiuo metu dirba daugiau nei 500 darbuotojų.

„Mūsų įmonės misija – iki 2022 metų vien tik Lietuvoje sukurti iki 1000 brangiai apmokamų darbo vietų. Persikėlimas į naujas patalpas susijęs su įmonės plėtra ir darbuotojų subūrimu iš kelių dabartinių biurų. Ieškodami naujų patalpų kreipėme dėmesį į tokius dalykus kaip patikimas statytojas, galimybė išsinuomoti reikiamo dydžio plotą vienoje vietoje ir galimybė jį įsirengti pagal poreikius, patogus susisiekimas, šalia esantis Kauno technologijos universitetas (KTU)“, – sakė Giedrius Kukauskas, „Teltonikos“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Kaunui.

Debesų kompiuterijos paslaugas teikianti įmonė „Virtustream“, priklausanti „DELL Technologies“ grupei, naujame biure įrengs 70 darbo vietų. Bendrovė, kurioje šiuo metu dirba 50 darbuotojų, plečiasi ir ieškojo patalpų, kurios atitiktų jos augančius poreikius. K. Baršausko gatvėje ji nuomosis 1000 kv. m „YIT Kausta“ statomo B66 verslo centro patalpų.

Pasak pastato projektą inicijavusios bendrovės „YIT Kausta“ vadovo Kęstučio Vanago, Kaunas pribrendo aktyviai informacinių technologijų bendrovių plėtrai, kurią iki šiol ribojo tinkamų patalpų trūkumas.

„Kaunas išsiskiria išsilavinusiais ir kvalifikuotais techninio profilio darbuotojais, tačiau dėl modernių patalpų trūkumo investuotojai dažnai savo žvilgsnius nukreipdavo į sostinę. Todėl vos tik pradėję statybas, sulaukėme nemažo informacinių technologijų įmonių susidomėjimo. Būdamos aukštos pridėtinės vertės bendrovėmis, jos kelia aukštus reikalavimus darbuotojų komfortui, patalpų vėdinimo ir apšvietimo sistemoms, duomenų apsaugai. Su modernių ir šiuolaikiškų biurų plėtra į miestą ateis daugiau investuotojų, kuriančių gerai apmokamas darbo vietas“, – sakė K. Vanagas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.