Mokslas ir IT

2016.12.15 10:02

„Mokslo sriuba“: kaip veikia Vilniaus oro uostas?

LRT.lt2016.12.15 10:02

Tarptautinis Vilniaus oro uostas yra vienas iš ilgiausiai be pertraukų veikiančių oro uostų pasaulyje. 2015 metais jis šventė savo istorijos 100-metį. Oro uostą įkūrė vokiečiai, kad čia galėtų leistis ir kilti jų kariniai bombonešiai. Vienu metu jame buvo du pakilimo takai. Šiandien Vilniaus oro uostas yra sparčiausiai augantis oro uostas Baltijos regione. Šiais metais planuojama aptarnauti 3,6 mln. keleivių.

Lėktuvui nusileidus netrukus orlaivis ruošiamas naujam skrydžiui. Oro uosto vadovas Artūras Stankevičius atskleidė, kad pigių skrydžių bendrovės orlaivius ant žemės laiko ne ilgiau kaip 25 minutes. Tačiau net ir per tiek laiko žiemą lėktuvus spėja apsnigti ar jie net apledėja. Prieš išskrendant oro uosto darbuotojai apžiūri lėktuvą. Jei lėktuvas apsnigtas, darbo imasi specialistai, vadinami ledo žmonėmis, pranešime spaudai rašo „Mokslo sriubos“ kūrėjai.

Stop kadras

Plačiau žiūrėkite įraše:

Laida „Mokslo sriuba“ – ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. „Mokslo sriubą“ galima ragauti kiekvieną sekmadienį 10:00 val. per LRT KULTŪRĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt