Naujienų srautas

Mokslas ir IT2016.12.13 08:31

Tobulėja „Android“ išpirkos reikalaujantys kenkėjai

LRT.lt 2016.12.13 08:31

Panašu, kad išpirkos reikalaujantys kenkėjai tapo populiarūs tarp kibernetinių nusikaltėlių – pastebimas stabilus šių kenksmingų programų augimas tarp skirtingų operacinių sistemų, o nuo 2014 metų – ir tarp mobiliųjų įrenginių platformų, teigiama pranešime spaudai.

„Android“ naudotojai atakuojami įvairių tipų naudos ieškančių kenksmingų programų, dažniausiai tarp jų pasitaiko vadinamieji „policijos kenkėjai“, bandantys įbauginti aukas sumokėti baudas, esą jų įrenginiuose buvo aptiktas nelegalus turinys. Nuo išpirkos reikalaujančių kenkėjų „epidemijos“ pradžios nepasikeitė tik programišių naudojami kenkėjų platinimo būdai – neoficialios programėlių parduotuvės ir forumai.

2016-aisiais užfiksuota atvejų, kai kibernetiniai nusikaltėliai tobulino savo kenkėjus sudėtingesnėmis funkcijomis. Pavyzdžiui, patys kenksmingi kodai buvo šifruojami ir talpinami programėlių viduje kartu su jais iššifruojančiais įrankiais, kad išpirkos reikalaujantys kenkėjas būtų įdiegtas ne iš karto, o tik po tam tikro laiko.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi